PL: Maja duplázott, a Fulham idegenben győzte le az Evertont

CS. M.CS. M.
2021.02.14. 21:54
Az Everton nem bírt a Fulhammel (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójának vasárnapi játéknapján az Everton 2–0-ra kikapott hazai pályán a Fulhamtől.

Az első félidőben kisebb meglepetésre a vendégeknek volt több lehetőségük, de a kaput egyik csapat sem tudta eltalálni.

A szünet után mindössze három perc telt el, és megszerezte a vezetést a kiesés ellen küzdő Fulham: Josh Maja érkezett tökéletesen a középre belőtt labdára, és a kapuba passzolt (0–1).

Ezt követően az Everton próbált egyenlíteni, de a 65. percben már kétgólos volt a hátránya. Harrison Reed lövése a kapufát találta el, a kipattanó labdaMaja elé került, aki ismét betalált (0–2). A folytatásban az eredmény már nem változott, így a Fulham fontos pontokat szerzett.

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ
Everton–Fulham 0–2
(J. Maja 48., 65.)
Arsenal–Leeds United 4–2 (Aubameyang 13., 41. – 11-esből, 47., Bellerín 45., ill. Strujk 58., H. Costa 69.)
West Bromwich Albion–Manchester United 1–1 (M. Diagne 2., ill. B. Fernandes 45.)
Southampton–Wolverhampton Wanderers 1–2 (Ings 25., ill. Rúben Neves 53. – 11-esből, Pedro Neto 66.)

Hétfő
19.00:
West Ham United–Sheffield United (Tv: Digi Sport1)
21.00: Chelsea–Newcastle United (Tv: Digi Sport1)

Korábban
Manchester City–Tottenham Hotspur 3–0 (Rodri 23. – 11-esből, Gündogan 50., 66.)
Leicester City–Liverpool 3–1 (Maddison 79., Vardy 81., H. Barnes 85., ill. Szalah 67.)
Crystal Palace–Burnley 0–3 (Gudmundsson 5., Jay Rodríguez 10., Lowton 47.)

Brighton & Hove Albion–Aston Villa 0–0