PL: Lukaku – 50, 7, 3; különleges gólpasszokkal nyert az Everton

2016.10.30. 16:22
Lukaku (középen) különleges meccse volt (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában az Everton 2–0-ra nyert a West Ham United ellen.

Gól nélküli első félidőt követően a második játékrész elején került előnybe az Everton. Yannick Bolasie volt elképesztően harcos, és nem elég hogy labdát szerzett, még gólpasszt is adott Romelu Lukakunak (1–0).

50, 7, 3 – Lukaku az 50. percben az 50. PL-gólját szerezte meg a liverpooliak mezében, ezzel a harmadik a klub örökranglistáján. A belga csatár egymás után hetedik, West Ham elleni mérkőzésén is betalált, ennél hosszabb sorozatot csak Robin van Persie tudhat magáénak, aki a Stoke City ellen produkált 8/8-as szériát.

Lukakunak ráadásul nem volt elég, hogy előnybe került a csapata, egy szép kontra végén gólpasszt is adott, Ross Barkley találatával alakult ki a 2–0-s végeredmény.