PL: ismét vezetett, de ezúttal sem nyert a Sheffield United

2020.12.20. 15:06
Welbeck az utolsó pillanatokban mentett meg egy pontot a Brightonnak (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén a Brighton nem bírt az emberhátrányban futballozó Sheffield Uniteddel – 1–1-es döntetlen született az alsóházi találkozón.

Jobban kezdte a mérkőzést a Brighton, amely az első félidőben jóval több helyzetet alakított ki, mint a Sheffield United. A vendégek ráadásul a 40. percben megfogyatkoztak, mivel John Lundstramet a játékvezető kiállította. Innentől kezdve egyre nagyobb lett a hazaiak mezőnyfölénye, és úgy tűnt, ezúttal sem tud nyerni a Sheffield.

LUNDSTRAM KIÁLLÍTÁSA

A 63. percben viszont Jayden Bogle révén megszerezték a vezetést a „pengék".

Az emberelőnyben futballozó Brighton nyomása azonban a hajrára beérett, Danny Welbeck a 87. percben kiegyenlített.

Újabb gól nem született – a hazaiak kapufáig jutottak –, így továbbra is nyeretlen a Sheffield United, amely a tavaszi, koronavírus-járvány miatti leállás óta képtelen jó teljesítményt nyújtani.

A Brighton sem büszkélkedhet a mai játékával – Graham Potter együttese még nyeretlen idén hazai környezetben –, a „sirályok" képtelenek voltak legyőzni az emberhátrányban játszó ellenfelüket.

PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ

Brighton–Sheffield United 1–1 (Welbeck 87., ill. Bogle 63.)
Később
15.15: Tottenham–Leicester City (Tv: Spíler1)
17.30: Manchester United–Leeds United (Tv: Spíler1)
20.15: West Bromwich Albion–Aston Villa (Tv: Spíler1)
Hétfőn játsszák
18.30:
Burnley–Wolverhampton Wanderers (Tv: Digi Sport1)
21.00: Chelsea–West Ham United (Tv: Spíler1)
Szombaton játszották

Crystal PalaceLiverpool 0–7 (Minamino 3., Mané 35., Firmino 44., 68., J. Henderson 52., Szalah 81., 84.)
Southampton–Manchester City 0–1 (Sterling 16.)
Everton–Arsenal 2–1
(Holding 22. – öngól, Mina 45., ill. Pépé 35.)

Newcastle United–Fulham 1–1
(Wilson 64. – 11-esből, ill. Ritchie 42. – öngól)

1. Liverpool 14 9 4 1 36–19 +17 31
2. Everton 14 8 2 4 25–19 +6 26
3. Tottenham 13 7 4 2 25–12 +13 25
4. Leicester City 13 8 5 24–17 +7 24
5. Southampton 14 7 3 4 25–19 +6 24