PL: Ha nem szereted nézni Coutinho játékát, akkor ne nézz több futballt – Gerrard

B. D. K.B. D. K.
2022.02.10. 11:34
<strong>Coutinho</strong> ismét jó formába lendült (Fotó: Getty Images)
Mint ismert, az Aston Villa és a Leeds United döntetlenre (3–3) végzett egymással az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 24. fordulójának szerdai játéknapján. A birminghamiek oldaláról Philippe Coutinho nagyszerű teljesítménnyel vétette észre magát, amely mellett a csapat menedzsere, Steven Gerrard sem mehetett el szó nélkül.

„Ha nem szereted nézni Philippe Coutinho játékát, akkor ne nézz több futballt, mert ami teljesítményt letett most az asztalra, az igazán szenzációs volt” – idézte a neves sportújságíró, Fabrizio Romano a Villa mesterének a szavait, majd hozzátette, hogy az angolok 40 millió euróért a nyáron végleg magukhoz láncolhatják a brazil támadót.

Aki pedig kételkedik Steven Gerrard kijelentésében, annak figyelmébe ajánljuk az alábbi összeállítást a brazil futballista Leeds United elleni meccséről.

A 29 éves Coutinho a téli átigazolási időszakban került az Aston Villához kölcsönbe az FC Barcelonától. Pályafutása során több nagy csapatban is megfordult. Játszott az Interben, az Espanyolban, karrierje csúcspontján a Liverpoolban, aztán a Barcához került, onnan a Bayern Münchenhez, majd vissza a katalánokhoz.

A Premier League-be most valósággal (ismét) berobbant, hiszen a debütáló mérkőzésén a birminghamieknél csereként fontos gólt szerzett (videó itt) a Manchester United ellen (2–2), és eddig három meccsen (174 pályán töltött perc) két gólja és két gólpassza van, ráadásul a válogatott szünetben is eredményes tudott lenni Brazília színeiben Paraguay ellen (4–0).

ANGOL PREMIER LEAGUE
24. FORDULÓ – szerdai mérkőzések
Manchester City–Brentford 2–0
(Mahrez 40. – 11-esből, De Bruyne 69.)
Norwich City–Crystal Palace 1–1 (Pukki 1., ill. Zaha 60.)
Tottenham Hotspur–Southampton 2–3 (Bednarek 18. – öngól, Szon Hung Min 70., ill. Broja 23., M. Elyounoussi 79., C. Adams 82.)
Aston Villa–Leeds United 3–3 (Philippe Coutinho 30., J. Ramsey 38., 44., ill. D. James 9., 45+2., D. Llorente 63.)