PL: ezúttal a Brightonnal nem bírt Mourinho Tottenhamje

K. T. I.K. T. I.
2021.01.31. 22:07
Trossard góljával a 17. percben szerzett vezetést a Brighton (Fotó: AFP)
A Brighton Leandro Trossard első félidőben szerzett góljával 1–0-ra legyőzte a Harry Kane-t nélkülöző, a kapura 45 percig teljesen veszélytelen Tottenhamet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 21. fordulójában.

Döcög a Tottenham szekere.

Ez még akkor is nyilvánvaló, ha a Liverpool elleni, hazai vereség a védhető kategóriába tartozik José Mourinhóék számára.

Az alulról negyedik Brighton otthonában elszenvedett újabb vereség viszont már nem.

Főleg, ha hozzávesszük, hogy a Mourinho-csapat a sérült Harry Kane hiányában még a kaput is alig-alig találta. Az első félidőben konkrétan egyszer sem sikerült gólba tartó labdát produkálnia a Spursnek. Ez Mourinho PL-pályafutása során a 11. olyan első félidő lett, ahol egy vagy annyi pontos kísérlete sem volt a csapatának – és a hatodik(!), amióta a Tottenham menedzsere!

Ahhoz, hogy ez igazán kellemetlen legyen, kellett a belga válogatott Leandro Trossard is, aki remekül helyezett a bal alsóba Pascal Gross centerezése után (1–0).

Szünetben védő (Davinson Sánchez) helyére csatárt (Carlos Vinícius) cserélt Mourinho, a Tottenham bátrabb is lett előrejátékban – de eredményesebb nem. S miközben a portugál a támadások érdekében feláldozta a csapat egyensúlyát, addig a Brighton újra és újra jelezte egy-egy veszélyes kontrával, az áldozat könnyen visszafelé sülhet el.

A legközelebb ehhez Aaron Connolly állt, aki a 85. percben ajtó-ablak ziccerben vágta 7 méterről Hugo Lloris kapuja fölé a labdát…

A házigazda így is begyűjtötte a három pontot, 14 nyeretlen hazai mérkőzést követően először! – egyúttal legutóbbi 12 bajnokijából csupán a második sikerét érte el.

ANGOL PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

Brighton& Hove Albion–Tottenham Hotspur 1–0 (Trossard 17.)

Korábban
West Ham United–Liverpool 1–3
(Dawson 87., ill Szalah, 57., 68., Wijnaldum 84.)
Southampton–Aston Villa 0–1 (R. Barkley 41.)
Crystal Palace–Wolverhampton Wanderers 1–0 (Eze 60.)
Manchester City–Sheffield United 1–0 (Jesus 9.)
West Bromwich Albion–Fulham 2–2 (Bartley 48., M. Pereira 66., ill. B. Reid 10., Cavaleiro 77.)

Everton–Newcastle United 0–2 (C. Wilson 73., 90+3.)
Arsenal–Manchester United0–0
Chelsea–Burnley 2–0