PL: emberhátrányban is nyerni tudott a Newcastle a Soton ellen

CS. M.CS. M.
2021.02.06. 18:03
Miguel Almirón volt a Southampton elleni mérkőzés hőse (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 23. fordulójának szombati játéknapján a Newcastle hazai pályán, emberhátrányban győzte le 3–2-re a Southamptont, míg a Burnley 1–1-es döntetlent játszott otthon a Brightonnal.

Newcastle–Southampton

Az előző fordulóban a Manchester Unitedtől kilenc gólt kapó Southampton ezúttal sem kezdte jól a mérkőzést: a hazaiak már a 16. percben előnyhöz jutottak az Arsenaltól kölcsönben érkező Joseph Willock révén. Sőt, tíz perccel később már kettővel vezetett a Newcastle, Miguel Almirón lövése pattant meg Jan Bednarek lábán, majd a labda a Soton kapujában kötött ki.

Nemcsak Willock villant a téli szerzemények közül, a 30. percben a Liverpooltól szintén kölcsönben megszerzett Minamino Takumi is betalált új csapata színeiben, így szépített a Soton (2–1). A félidő vége előtt azonban visszaállt a kétgólos különbség, újfentAlmirón került ziccerbe, és nem hibázott.

A második félidő elején a vendégek James Ward-Prowseszabadrúgásgóljával ismét közelebb lopództak ellenfelükhöz, ráadásul a játékvezető az 50. percben kiállította Jeff Hendricket, így emberhátrányba került a Newcastle. Ezt a Soton azonban nem tudta kihasználni, így maradt a 3–2.

James Ward-Prowse szabadrúgásgólja

Burnley–Brighton

Meglepően nagy iramú, helyzetekkel teli mérkőzést hozott a két alsóházi csapat összecsapása. A Burnley a meccs elejétől kezdte folyamatosan dolgozta ki a helyzeteket, a vezetést mégis a Brighton szerezte meg egy szöglet után: Lewis Dunk fejelt a kapuba a 36. percben.

A második félidőben még nagyobb mezőnyfölényben játszott a hazai csapat, és az 53. percben ki is egyenlített Johann Gudmundsson góljával. A Burnley a folytatásban is rohamozott, több mint húsz alkalommal próbálkozott lövéssel, a vendégek azonban állták a sarat.1–1

ANGOL PREMIER LEAGUE
23. FORDULÓ
Burnley–Brighton & Hove Albion 1–1
(Gudmundsson 53., ill. Dunk 36.)
Newcastle United–Southampton 3–2 (Willock 16., Almirón 26., 45+4., ill. Minamino 30., Ward-Prowse 48.)