PL: a Brighton elleni sikerrel javított a Spurs a BL-zakó után

2018.09.22. 20:28
A Tottenham 2–1-re nyert a Brighton ellen (Fotó: AFP)
A Tottenham Hotspur 2–1-re legyőzte a Brightont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában.

Mauricio Pochettino csapata rossz szájízzel léphetett pályára a Brighton elleni bajnokin, miután a hétközi BL-meccsén két, hajrában kapott találattal, 1–0-s előnyről kapott ki az olasz Intertől.

A vendég Tottenham már az elején hatalmas fölényt alakított ki, Szon Hung Min és Toby Alderweireld révén hamar meg is szerezhette volna a vezetést, ám a befejezésekbe rendre hiba csúszott.

A 42. percben büntetőt kapott a Spurs, Kieran Trippier szabadrúgása után ugyanis az egyik hazai kezére pattant a labda. Harry Kane végezte el a tizenegyest, s nem is hibázott: az angol klasszis bombaerővel lőtt a kapu jobb oldalába (0–1).

Kane a Premier League 2015–2016-os kiírásának kezdete óta a 13., büntetőből szerzett gólját ünnepelhette.

A Tottenham a 76. percben eldöntötte a három pont sorsát: Danny Rose kapott labdát a bal szélen, a védő laposan egyből középre passzolt, az érkező Erik Lamela pedig kapásból kilőtte a bal alsót (2–0).

A Spurs a hosszabbításban kapott egy gólt, de 2–1-re behúzta a találkozót.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
Brighton & Hove Albion–Tottenham Hotspur 1–2 (Knockaert 93., ill. Kane 42. – 11-esből, Lamela 76.)
Burnley–AFC Bournemouth 4–0
(Vydra 39., Lennon 41., Barnes 84., 89.)
Cardiff City–Manchester City 0–5 (Agüero 32., B. Silva 35., Gündogan 44., Mahrez 67., 89.)
Crystal Palace–Newcastle United 0–0
Leicester City–Huddersfield Town 3–1 (Iheanacho 20., Maddison 66., Vardy 74., ill. M. Jörgensen 5.)
Liverpool–Southampton 3–0 (Hoedt 10. – öngól, Matip 21., Szalah 45+3.)
Manchester United–Wolverhampton Wanderers 1–1 (Fred 18., ill. Moutinho 53.)
Fulham–Watford 1–1