PL: Bony bemutatkozott, a Man. City kiütötte a Newcastle-t

2015.02.21. 20:19
Nasri, Agüero és David Silva is betalált – utóbbi kétszer is (Fotó: Action Images)
Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 26. fordulójában a Manchester City 5–0-ra kiütötte a Newcastle Unitedet. Wilfried Bony első mérkőzését játszotta a címvédőnél.

Hamar dűlőre vitte a mérkőzést a Manchester City, a második percben Vurnon Anita buktatta Edin Dzekót, a játékvezető büntetőt ítélt, Sergio Agüero pedig nem hibázott (1–0). Tíz perccel később Samir Nasri tört be a tizenhatoson belülre, majd a léc alá emelt (2–0). A 21. percben újabb gól született, David Silva csodálatos átadása után Dzeko lőtt a kapuba (3–0).

A második félidő – az első játékrészben még csak gólpasszig jutó – David Silváé volt. Előbb az 51. percben Nasri passza után gurított a jobb alsó sarokba (4–0), két perccel később pedig Agüero gólpassza után bombázott 20 méterről a kapuba (5–0). A spanyol középpályás kilenc gólnál jár, így már most pályafutása legeredményesebb PL-szezonját futja.

A hátralévő bő fél óra legnagyobb érdekessége Wilfried Bony bemutatkozása volt. Az elefántcsontparti támadó a 60. percben Agüero helyére állt be. A Manchester City győzelmével öt pontra megközelítette a listavezető Chelsea-t, és kedvező előjelekkel készülhet a Barcelona elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőre – nem úgy, mint riválisa.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
26. FORDULÓ

Manchester City–Newcastle United 5–0 (Agüero 2., Nasri 12., Dzeko 21., D. Silva 51., 53.)

KORÁBBAN
Crystal Palace–Arsenal 1–2 (Murray 95., ill. S. Cazorla 8., Giroud 45+1.)
Chelsea–Burnley 1–1 (Ivanovics 14., ill. Mee 81.)
Aston Villa–Stoke City 1–2 (Sinclair 20., ill. Diouf 45., Moses 93. – 11-esből)
Swansea City–Manchester United 2–1 (Ki Szung Jong 30., Gomis 73., ill. Herrera 28.)
Sunderland–West Bromwich Albion 0–0
Hull City–Queens Park Rangers 2–1 (Jelavic 16., N'Doye 90., ill. Austin 39.)