PL: Bogdán padozott, Coutinho bombagóljával nyert a Liverpool

2015.08.09. 18:52
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság nyitó fordulójában a Liverpool Bogdán Ádámmal a kispadon 1–0-ra nyert a Stoke City otthonában. Philippe Coutinho a 86. percben gyönyörű góllal döntötte el a három pont sorsát.

A Stoke-nál a kezdőcsapatba került a korábbi Barcelona-támadó, Ibrahim Afellay, míg a vendégeknél Christian Benteke és Nathaniel Clyne is kezdett, Roberto Firmino és Bogdán Ádám csak a kispadon kapott helyet a meccs elején.

Kiegyenlített volt a találkozó, nagyjából ugyanannyi helyzet alakult ki mind a két oldalon, úgy tűnt, 0–0 lesz a végeredmény. A 86. percben azonban Philippe Coutinho a bal oldalról középre tolta a labdát, és 25 méterről óriási gólt lőtt a léc alá (0–1).

A Liverpool így nem állt be a Chelsea és az Arsenal sorába azon nagycsapatok közé, amelyek nem tudták sikerrel indítania 2015–2016-os szezont. A Manchester United szombaton 1–0-ra nyert a Tottenham ellen, míg a Manchester City hétfőn a West Bromwichhoz látogat.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE
1. FORDULÓ
Stoke City–Liverpool 0–1 (Coutinho, 86.)

KORÁBBAN
Arsenal–West Ham 0–2 (Kouyaté 43., Zárate 57.)
Newcastle United–Southampton 2–2 (P. Cissé 42., Wijnaldum 48., ill. Pelle 24., Long 79.)