PL: az Everton elverte „kedvenc” ellenfelét, ikszelt a Chelsea

2016.02.03. 22:49
A Watford és a Chelsea gól nélküli döntetlenre végzett az angol labdarúgó Premier League 24. fordulójában, az Everton pedig 3–0-ra győzte le hazai pályán a Newcastle Unitedet.

A Watford–Chelsea mérkőzés első félideje helyett inkább lapozzunk – a játékrész inkább indulatos volt, mint jó, Diego Costa ezúttal Juan Carlos Paredesszel ugrott majdnem össze. A második félidőben aztán jöttek a helyzetek: a hazaiaktól Joszif Holevasz, a vendégektől Oscar és John Obi Mikel próbálkozott, sikertelenül. Watford–Chelsea mérkőzés első félideje helyett inkább lapozzunk – a játékrész inkább indulatos volt, mint jó, Diego Costa ezúttal Juan Carlos Paredesszel ugrott majdnem össze. A második félidőben aztán jöttek a helyzetek: a hazaiaktól Joszif Holevasz, a vendégektől Oscar és John Obi Mikel próbálkozott, sikertelenül.

A hajrában bejött Eden Hazard és fel is élénkítette a Chelsea támadójátékát, más kérdés, hogy ez az eredményben nem mutatkozott meg – maradt a 0–0. A hajrában Diego Costa majdnem megszerezte a vezetést a Chelsea-nek, de Heurelho Gomes óriási védéssel mentette meg kapuját – no meg az egy pontot csapatának.

A legutóbbi tíz bajnokijából csak egyet megnyerő, ötös nyeretlenségi szériában levő, ráadásul kínosan sok gólt kapó Everton Aaron Lennon révén már a 23. percben megszerezte a vezetést a Newcastle ellen. Nem lett volna csoda, ha a Goodison Park szurkolóserege óvatos optimizmussal kezeli ezt az előnyt – az elmúlt hetekben az Everton a legváltozatosabb módokon szórta el a pontokat –, a hazaiak a szünet után ráadásul intenzív kapufázásba is kezdtek.

A végén aztán Ross Barkley két, egyaránt büntetőből szerzett góllal elsimította az Everton-szurkolók idegeit, a liverpooliak megszakították rossz szériájukat – egyébiránt legutóbb pont a Newcastle ellen tudtak bajnokit nyerni.