PL: akadozott a gépezet, de megvan az első sikere az Emery-féle Arsenalnak

2018.08.25. 17:59
Ünneplő Arsenal-játékosok, megvan az első győzelem (Fotó: AFP)
Az Arsenal hátrányból felállva 3–1-re legyőzte a West Ham Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 3. fordulójában.

Az első két fordulóban elszenvedett vereség után kulcsfontosságú volt a javítás az Arsenalnál, igaz, ugyanez elmondható a West Ham Unitedről, amely a Liverpool után meglepetésre a Bournemouth-tól is kikapott otthon. A hazaiaknál egyetlen változtatás volt a Chelsea elleni kezdőcsapathoz képest, kimaradt a keretből Mesut Özil, aki hivatalosan betegség miatt nem volt bevethető, ám más források szerint a hét közben összeszólalkozott az „ágyúsok” menedzserével, Unai Emeryvel. A német helyére Aaron Ramsey került be a kezdőbe, Alexandre Lacazette meg ismét csak a kispadon kapott helyet. A túloldalt a három korábbi Arsenal-játékos, Lukasz Fabianszki, Jack Wilshere és Lucas Pérez közül a lengyelnek és az angolnak szavazott bizalmat Manuel Pellegrini.

Az Arsenal gyorsan jelezte, hogy nem szeretné 64 év után ismét három vereséggel indítani a bajnokságot, és a 12. percben sikerült is bevennie a vendégek kapuját, Ramsey azonban lesről fejelt a gólvonal mögé, így Graham Scott nem adta meg a találatot.

A West Ham sem feltett kezekkel ment ki az Emirates gyepére, s ezt a 25. percben góllal jelezte: Marko Arnautovic tizenhatosról leadott lövése a jobb alsóban kötött ki (0–1). Az osztrák támadó idén a 14. bajnoki gólban játszott kulcsszerepet (8 gól, 6 gólpassz), ennél jobb mutatóval csak Mohamed Szalah (22) rendelkezik a Premier League-ben 2018-ban.

A kapott gól gyorsan felrázta az Arsenalt, amely perceken belül egyenlített: Henrih Mhitarjan ugratta ki jó ütemű passzal Héctor Bellerínt a jobb szélen, a beadásba a 100. arsenalos tétmérkőzését játszó Alex Iwobi középen beleért, majd a labda Nacho Monreal elé került, aki közelről nem hibázott (1–1).

A játékrészből hátralévő negyedórában meglepő módon inkább a West Ham előtt adódott több és nagyobb lehetőség – az első félidőben egyébként is többször próbálkoztak a „kalapácsosok” –, előbb Arnautovic lesről talált be, majd a ráadásban Robert Snodgrass ziccerét fogta meg Petr Cech.

Az Arsenalnál továbbra is jelen voltak az első két fordulóban látott hibák és felesleges labdaeladások, míg elöl Pierre-Emerick Aubameyang egy látványos lefordulást és veszélyes lövést leszámítva szinte észrevehetetlennek bizonyult. Nem volt meglepő, hogy Emery már a szünetben változtatásra szánta rá magát, Iwobi helyére beküldte Lacazette-et, majd a szünet után tíz perccel Lucas Torreira is beállt.

A cseréktől új lendületet kapott az Arsenal, amely még így is megszenvedett ellenfelével, de végül megszerezte a vezetést: Lacazette a labdaátvétel után középre kanalazta a labdát, amely Issa Diopról a kapuba pattant (2–1). Balszerencsés debütálás a francia védőtől.

A hajrában sem maradtunk izgalmak nélkül, a három pont sorsát biztossá tévő Arsenal-találat és a vendéggól is benne volt a pakliban, végül előbbi valósult meg a csereként beálló Danny Welbeck révén, így Emery megszerezte első győzelmét az észak-londoniak kispadján (3–1).

A fővárosi derbivel három összecsapást rendeztek egy időben, ezeken a találkozókon a piros lapok legalább annyira szerepet kaptak, mint a gólok. Az Evertonból az első két fordulóban két gólt és egy gólpasszt jegyző Richarlisont szórták ki, a liverpooliak azonban így is kétgólos előnyt szereztek a Bournemouth vendégeként, igaz, a második találatnál már tíz a tíz ellen küzdöttek a felek. Az Everton nem tudta megtartani az előnyét, a hazaiak négy perc alatt szerzett két góllal egyenlítettek, és legalább az egyik pontot otthon tartották.

A Leicester City az utolsó percekben szerezte meg a győztes gólt a Southampton vendégeként, a Huddersfield–Cardiff City mérkőzésen pedig nem született gól – kiállítás azonban mindkét meccsen igen, így már négy piros lapnál járunk szombaton (legutóbb három éve volt arra példa a PL-ben, hogy egy játéknapon négy játékost állítsanak ki).

ANGOL PREMIER LEAGUE
3. FORDULÓ

Liverpool–Brighton & Hove Albion 1–0 (Szalah 23.)
Arsenal–West Ham United 3–1 (Monreal 30., Diop 70. – öngól, Welbeck 93., ill. Arnautovic 25.)
AFC Bournemouth–Everton 2–2 (J. King 74. – 11-esből, Aké 79., ill. Walcott 56., M. Keane 66.)
Huddersfield–Cardiff City 0–0

Southampton–Leicester City 1–2 (Bertrand 52., ill. D. Gray 56., Maguire 92.)
Wolverhampton Wanderers–Manchester City 1–1 (Boly 57., ill. Laporte 69.)