PL: a zuhanórepülésben lévő „szarkákat” a Pool is levadászta

2015.04.13. 22:53
Raheem Sterlinggel a Newcastle védői sem nagyon tudták tartani a lépést (Fotó: Reuters)
A Premier League 32. fordulójának záró mérkőzésén a Liverpool 2–0-ra legyőzte az ismét impotens támadójátékot bemutató Newcastle Unitedet, így a tabellán négy pontra megközelítette a negyedik helyezett Manchester Cityt. A vendégek sorozatban ötödször kaptak ki, ráadásul ezeken a mérkőzéseken csupán egyszer találtak a hálóba.

Az Arsenaltól és a Manchester Unitedtól elszenvedett vereség után a Newcastle United alighanem kellően kellemes ellenfélnek ígérkezett hétfő estére a Liverpool számára, hiszen a „szarkákra” négy bajnoki vereségük után egyáltalán nem lehetett ráfogni, hogy jó formában vannak.

Ennek ellenére Brendan Rodgers gárdája semmit sem bízott a véletlenre vagy a lassú víz partot mos elvére, a „vörösök” már az első percekben nekiestek vendégüknek, aminek meg is lett az eredménye, hiszen Raheem Sterling góllal növelte tovább egyébként is felfelé ívelő ázsióját a 9. percben. A szélső Jordan Hendersontól kapott keresztlabdát a bal oldalon, majd három védő között betörve a kapu bal oldalába helyezett. 1–0

Az előny birtokában is a hazaiak aktivitása mutatott magasabb szintet. Tim Krul ugyan a legnagyobbat akkor védte, amikor Lucas Leiva lesről próbálkozott fejjel bevenni a kapuját, ám így is jócskán több dolga volt, mint a túloldalon Simon Mignolet-nek. A vendégek támadójátékának veszélyessége gyakorlatilag a vérszegény szögleteken kívül abban merült ki, hogy tizenegyest reklamáltak, amikor Dejan Lovren felrúgta Ayoze Pérezt – tényszerűen tegyük hozzá, a Lee Mason néma sípjával ellentétes vélemény teljesen megalapozott volt.

A Newcastle a második játékrészre sem tudott újítani, és mivel a hátsó alakzat időzített bombaként viselkedett, amikor a labda a közelbe került, várható volt, hogy a Liverpool a hajrára eldönti a meccset. Ryan Taylor óriási hibáját még megúszta John Carver alakulata, mert a lehetőség Sterlinget is annyira meglepte, hogy öt méterről a kapu mellé gurított – Mike Williamsonét azonban már nem. Előbb a hátvéd figyelmetlenségéből jutott szöglethez a Pool, majd nem sokkal később Joe Allentől hiába pattant el elsőre a játékszer, a védő nem tudta átvenni, a visszapattanót pedig a walesi azonnal a kapuba küldte. 2–0

A Newcastle a vereséget Moussa Sissoko kiállításával tette igazán csúffá. A francia védő előbb leállt kakaskodni Glen Johnsonnal, majd öt percre rá durván odalépett Lucasnak, így mehetett zuhanyozni – és még olcsón megúszta, hogy nem kapott azonnal pirosat.

A három pont begyűjtésével a Liverpool az 5. helyen áll, a Newcastle a 13.