PL: a Man. United és a Wolves is 3–0-s sikert aratott

2020.02.23. 16:56
A Manchester United a Watfordot, a Wolverhampton a Norwich Cityt győzte le magabiztos teljesítménnyel 3–0-ra az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában.

Martial a United második gólját szerezte (Fotó: AFP)

Az Európa-ligában csütörtökön triplázó Diogo Jota a Premier League-ben is folytatta szárnyalását. Ezúttal 30 perc alatt két gólt szerzett, mind a kettőt az ötös magasságából, klasszikus centereket megszégyenítő helyezkedéssel és labdakezeléssel (2–0). A Norwich sorsa a meccsen ezzel gyakorlatilag megpecsételődött. Ha bármiben is reménykedett volna a sereghajtó, az 50. percben jött Raúl Jiménez, aki beállította a 3–0-s végeredményt.

A mexikói csatár a 12. gólját szerezte az idényben – úgy, hogy egyik találata sem elsőként született az adott mérkőzésen. Jota teljesítményében is meghatározó a tizenkettes szám: a legutóbbi 12 tétmérkőzésén már 10 gólnál jár.

A Manchester United sem adta alább a szintén a kiesés ellen harcoló, ám december második felében és január első felében kifejezetten jó formát mutató – többek között hazai pályán az MU-t is legyőző – Watford ellen. A vendégcsapat 42 percen át bírta a nyomást, ekkor Bruno Fernandes tizenegyesből vette be Ben Foster kapuját (1–0).

A második játékrészben Anthony Martial látványos góllal duplázta meg a hazai előnyt, végül Mason Greenwood állította be a 3–0-s végeredményt.

Martiallal 2017 szeptembere óta először fordult elő, hogy zsinórban három tétmérkőzésen is gólt tudott szerezni.

Az MU ezzel megelőzte a Chelsea-től vereséget szenvedő Tottenhamet, és feljött a tabellán az 5. helyre – arra az ötödik helyre, amely a Manchester Cityt ért UEFA-szankciók miatt jelen állás szerint Bajnokok Ligája-főtáblát ér…