Összeomlott az Arsenal és kiesett az „aranyversenyből”

2010.04.18. 16:37
A Wigan Athletic labdarúgócsapata az utolsó tíz percben fordított 0–2-ről és 3–2-re győzött az Arsenal ellen a Premier League 35. fordulójában. A londoniak lemaradása hat pont a listavezető Chelsea, öt a második Manchester United mögött – gyakorlatilag kiszálltak vereségükkel az „aranyversenyből".

Walcott (jobbra) lőtte az elsőt, de Bramble és a Wigan nevetett utoljára (Fotó: Action Images)

A győzelem kivételével minden más eredmény kiütéssel ért volna fel az Arsenal számára: a londoniak kizárólag 3 pont begyűjtésével őrizhették meg (halvány) bajnoki reményeiket.

Az első lehetőség a házigazda Latics előtt adódott, de N'Zogbia kapu mellé lőtt, a londoniak viszont „ijedtükben" majdnem góllal feleltek, Bendtner kapáslövését Kirkland védte. A 32. percben Abou Diaby remek labdájával Theo Walcott lépett meg, de a szélső ahelyett, hogy maga fejezte be volna az akciót, középre passzolt – ezzel el is szúrta a helyzetet.

A jelek szerint Walcott gyorsan tanul, mert a 41. percben már jó megoldást választott: Bendtner tökéletes ütemű passzal szöktette társát, aki átvette a labdát, „lepattintott" két Wigan-védőt, majd Kirkland mellett a hálóba lőtt (0–1). A villámléptű arsenalos szünetig majdnem lőtt még egyet, majd a Wenger-csapat a második játékrészt úgy kezdte, ahogy az elsőt abbahagyta. Egy Watson-Nasri „kötélhúzás" után hiába reklamáltak büntetőt a hazaiak, míg a vendégek a helyzetek kialakításával foglalkoztak: Diaby elől Kirkland mentett, a 48. percben viszont már nem volt segítség. Samir Nasri szögletrúgása után Mikael Silvestre bólintott rá a kérdésre, hogy legyen-e 2–0 az Arsenalnak (0–2).

A Wiganből Watson megtornáztatta Fabianskit, majd Rodallega lövése szállt el, de a 80. percben a házigazdák szépíteni tudtak – a meccs képe alapján megérdemelten. Moses visszatett labdájára Ben Watson érkezett teljesen egyedül, lövésével szemben Fabianski tehetetlen volt (1–2).

A Latics hatalmas erőket mozgósított az egyenlítésért, sikerrel: egyszer még ugyan tudtak a vendégek menteni a gólvonalról Watson helyzeténél, de a 88. percben a bizonytalankodó Fabianski kiejtett egy beadást, a labda gyakorlatilag Bramble fejére esett, onnan meg a hálóba (2–2). Az összeomlás a 91. percben lett teljes, N'Zogbia jobbról befelé húzott, majd ballal káprázatos lövést eresztett meg, amely Fabianski mellett a kapufáról vágódott a jobb alsó sarokba. Remek gól volt! (3–2).

Az Arsenal eltékozolta kétgólos előnyét, és nem volt második esély: a Wigan három ponttal közelebb van a biztonsághoz, a londoniak viszont alighanem végleg kiszálltak a bajnoki versenyfutásból. A meccs tanulsága (többek között) alighanem az, hogy az Arsenalnak nagy szüksége lenne egy klasszis kapusra...