Győzött az MU, és él a bajnoki reménye

KRASZ EMILKRASZ EMIL
2010.05.02. 19:19
Rooney visszatért, gólt nem lőtt, de jól játszott (Fotó: Reuters)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 37. fordulójában a címvédő Manchester United Nani 29. percben szerzett góljával minimális különbséggel nyert a Sunderland vendégeként, így életben tartotta bajnoki álmait. A listavezető Chelsea előnye egy pont a Manchester Uniteddel szemben, a záró fordulóban mindkét nagycsapat hazai közönség előtt lép pályára, a londoniak a Wigant, a manchesteriek a Stoke Cityt fogadják.

Nagy tétje volt a mai mérkőzésnek Sir Alex Ferguson csapata számára, ugyanis nem engedhetett meg magának botlást a Sunderland vendégeként. Miután a forduló korábbi meccsén a Chelsea legyőzte idegenben a Liverpoolt, az MU esetleges veresége a rivális bajnoki aranyérmét jelentette volna. sőt a párharcot már akkor is lefutottnak tekinthettük volna, ha a címvédő csupán döntetlent ér el, és egy pontot szerez, a Chelsea-nek ugyanis sokkal jobb gólkülönbsége.

A mérkőzés fontosságához mérten az utóbbi hetekben sérüléssel bajlódó, a Bayern München elleni BL-negyeddöntőre is csak „félegészségesen" beszálló Wayne Rooneyt is csatasorba állította Ferguson, vagyis a vendégek az első perctől kezdve nyomatékosították győzelmi szándékaikat.

SZAVAZÁS

Melyik csapat nyeri a Premier League 2009-2010-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

Más kérdés, az MU játéka kicsit sablonos volt, és az iram is a házigazdáknak kedvezett: miután nem kapcsolt ötödikbe a Ferguson-gárda, a Sunderland tartotta a lépést. A 22. percben Ryan Giggs szép egyéni megmozdulás végén kapufát lőtt – a keresztléc és a kapufa találkozását súrolta a lövés –, ami mintegy jeladás volt a vendégeknek. Bár egy perccel később még Edwin van der Sar bravúrjára volt szükség, hogy ne változzon az állás, a 29. percben gólelőnyhöz jutott a vendégcsapat.

Az akcióban öten vettek részt, az ötödik Nani volt, aki a lekészített labdát szép mozdulattal vágta be 13 méterről, a jobbösszekötő helyéről a hosszú alsóba. (0–1)

A gól nem sokat változtatott a játék képén, bár a MU-ban inkább benne volt a gól, mint a hazaiakban. A szünet előtti másodpercekben Dimitar Berbatov növelhette volna csapata előnyét, de a Rooneytól kapott labdát koordinálatlan mozdulatot követően durrantotta kapu mellé.

A pihenő után ugyancsak a két manchesteri ék volt a főszereplő, még a leosztás és kivitelezés sem változott, így az eredmény sem. Ronney ezúttal balról adott be, a hosszú üresben érkezett Berbatov. Igaz, vetődnie kellett a labdáért, de ezen a szinten még így is ziccernek számított, a bolgár pedig csúnyán kapu fölé emelt három lépésről. Az 57. percben Berbatov fejjel szerezhetett volna gólt, de olyan gyámoltalanul emelkedett és bólintott, hogy egy visszalépő hazai védő fejéről szögletre pattant a labda.

A bolgár egymaga megnyerhette volna a meccset és nyugalmat hozhatott volna a hajrára, de ahogy a szezonban oly sokszor, ezúttal is indiszponált volt. A mérkőzés végén a hazai térfélen folyt a játék, de az MU előtt egy távoli átlövést leszámítva már nemigen adódott nagy lehetőség. A vendégjátékosok kénytelenek voltak elszenvedni a hazaiak durva, sárga lapos – olykor a pirost is súroló – belépőit, de szerencsére sérülés nélkül ért véget a találkozó. Nem a hazaiakon múlt… A lefújás előtti pillanatokban csereként beszállt még Owen Hargreaves, akinek ez volt az első mérkőzése a szezonban, a súlyos sérülés után visszatérő középpályásnak tíz másodperc adatott meg, a labdába érés már nem.

A tabellán így változatlan maradt a helyzet a záró forduló előtt, a bajnoki címről az utolsó mérkőzések döntenek majd.

Az MU 26. mérkőzését nyerte a bajnokságban, a 19. idegenbeli fellépésén a tizenegyediket. A Sunderland tizenötödször kapott ki, 19. hazai találkozóján harmadszor.