Felkészülés: az Olympiakosz nem hagyta magát a City ellen

2014.08.02. 23:26
A Manchester City 2–2-es döntetlent követően tizenegyesekkel vereséget szenvedett az Olympiakosztól a tengerentúlon zajló Guinness Nemzetközi Bajnokok Kupáján.

A nem túl sok helyzetet hozó első fél óra után a 35. percben Jovetics tört be két védő között a tizenhatos bal oldalánál, majd egy visszacselt követően kilőtte a rövid alsót. Másfél perccel később azonban egyenlített az Olympiakosz: egy szép összjáték végén Diamantakosz volt eredményes.

A második félidőben David Silva volt igazán elemében. A spanyol középpályás kiharcolt egy tizenegyest, amit Kolarov váltott gólra, majd nem sokkal később Roberto kapusnak kellett óriásit védenie, hogy megakadályozza Silva gólját.

A mérkőzés csordogált a maga medrében, a City annyira nem erőltette meg magát, míg a görögök nem nagyon tudtak mit kezdeni az angol csapattal. Aztán szinte a semmiből egyenlített az Olympiakosz: Diamantakosz kapott remek indítást, majd higgadtan vitte el a labdát Hart kapus mellett, és passzolt az üres kapuba.

A felejthető találkozón aztán nem született döntés a rendes játékidőben, így a szabályok értelmében jöhetett a tizenegyespárbaj. Végül Richards kihagyott tizenegyese döntött a görögök javára.

Ez egyben azt is jelenti, hogy a hamarosan a Milannal játszó Liverpool megnyerte a B-csoportot, és bejutott a döntőbe.

Manchester City–Olympiakosz 2–2

Manchester City–Olympiakosz – 11-esek

NEMZETKÖZI TORNA
MANCHESTER CITY–OLYMPIAKOSZ PIREUSZ 2–2
(1–1) – 11-esekkel 4–5
MANCHESTER CITY: Hart – Clichy (Richards, 46.), Kolarov, Boyata, Rekik – Fernando (J. García, 46.), Y. Touré (Zuculini, 46.) – Nasri (Milner, 46.), Jovetics (Sinclair, 75.), Navas (Silva, 46.) – Dzeko (Guidetti, 46.)
Gólszerző: Jovetics (35.), Kolarov (53. – 11-esből), ill. Diamantakosz (37., 66.)

Július 29., Dallas: Real Madrid–Roma 0–1
Augusztus 2., Philadelphia: Internazionale–Roma 2–0 (1–0)
Augusztus 2., 22.06, Ann Arbor: Manchester United–Real Madrid

B-CSOPORT
Július 24., Toronto:
Olympiakosz Pireusz–Milan 3–0
Július 27., Pittsburgh: Milan–Manchester City 1–5 (1–4)
Július 27., Chicago: Liverpool–Olympiakosz Pireusz 1–0 (1–0)
Július 30., New York: Manchester City–Liverpool 2–2 – 11-esekkel 1–3
Augusztus 2., 21.00, Minneapolis: Olympiakosz Pireusz–Manchester City 2–2 – 11-esekkel 5–4
Augusztus 2., 00.30, Charlotte: Milan–Liverpool