FA-kupa: újabb PL-skalpot ejtett a Blackburn, 0-1-ről, kiütéssel

2015.02.14. 18:00
A labdarúgó FA-kupa ötödik fordulójának szombati mérkőzésén a Premier League-ben szereplő Stoke City 4–1-es legyőzésével a legjobb nyolc közé jutott a másodosztályú Blackburn, amely a Swansea kiejtése után újabb első osztályú csapatot búcsúztatott a sorozattól.

A 10. percben Peter Crouch találatával még a Stoke City szerzett vezetést, de a triplázó King vezérletével a Blackburn megfordította és magabiztosan meg is nyerte a találkozót, a második félidő egészét tíz emberrel játszó Stoke ellen.a triplázó King vezérletével a Blackburn megfordította és magabiztosan meg is nyerte a találkozót, a második félidő egészét tíz emberrel játszó Stoke ellen.

A Derby County–Reading mérkőzést a vendégek nyerték meg 2–1-re, pedig a Championshipben a két csapatot több mint húsz pont (és 11 hely) választja el egymástól a tabellán, a Derby javára. A Reading kétszer is vezetett, a győztes gólt Yakubu szerezte a 82. percben.

ANGLIA, FA-KUPA
NYOLCADDÖNTŐ

Blackburn (II. oszt.)–Stoke City 4–1 (King 36., 50., 55., Gestede 45+7., ill. Crouch 10.)
Derby County (II.)–Reading (II.) 1–2 (Bent 61., ill., Robson-Kanu 53., Yakubu 82.)
KORÁBBAN RENDEZTÉK
West Bromwich Albion–West Ham United 4–0 (Brown Ideye 20., 57., Morrison 42., Berahino 72.)