FA-kupa: újabb negyedik ligás csapat bravúrja

2016.01.09. 16:03
Az Exeter Liverpool elleni pénteki döntetlenje után újabb negyedosztályú csapat, a Wycombe Wanderers készteti megismételt meccsre élvonalbeli ellenfelét, az Aston Villát az angol FA-kupa 3. fordulójában.

Az Aston Villa Micah Richards 11 méterről megeresztett, lapos lövésével ugyan megszerezte a vezetést a 22. percben a Wycombe Wanderers vendégeként, de a negyedosztályú csapat az 50. percben egyenlített: Joe Jacobson váltotta gólra a hazaiak javára megítélt büntetőt (az esetnél Ashley Westwood követett el szabálytalanságot Matt Bloomfielddel szemben).Micah Richards 11 méterről megeresztett, lapos lövésével ugyan megszerezte a vezetést a 22. percben a Wycombe Wanderers vendégeként, de a negyedosztályú csapat az 50. percben egyenlített: Joe Jacobson váltotta gólra a hazaiak javára megítélt büntetőt (az esetnél Ashley Westwood követett el szabálytalanságot Matt Bloomfielddel szemben).

Újabb gól nem született, így a negyedosztályú Wycombe kiharcolta a megismételt mérkőzést, amelyet a Premier League-ben sereghajtó Aston Villa otthonában rendeznek.

ANGLIA, FA-KUPA
3. FORDULÓ, SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK

Wycombe Wanderers (IV.)–Aston Villa 1–1 (Jacobson 50. – 11-esből, ill. Richards 22.)
16.00: Watford–Newcastle United
16.00: West Bromwich Albion–Bristol City (II.)
16.00: West Ham United–Wolverhampton (II.)
16.00: Hartlepool United (IV.)–Derby County (II.)
16.00: Colchester United (III.)–Charlton Athletic (II.)
16.00: Peterborough United (III.)–Preston North End (II.)
16.00: Arsenal–Sunderland
16.00: Newport County (IV.)–Blackburn Rovers (II.)
16.00: Ipswich Town (II.)–Portsmouth (IV.)
16.00: Birmingham City (II.)–AFC Bournemouth
16.00: Sheffield Wednesday (II.)–Fulham (II.)
16.00: Brentford (II.)– Walsall (III.)
16.00: Bury (III.)–Bradford City (III.)
16.00: Everton–Dagenham & Redbridge (IV.)
16.00: Southampton–Crystal Palace
16.00: Eastleigh (V.)–Bolton Wanderers (II.)
16.00: Nottingham Forest (II.)–Queens Park Rangers (II.)
16.00: Huddersfield Town (II.)–Reading (II.)
16.00: Middlesbrough (II.)–Burnley (II.)
16.00: Norwich City–Manchester City
16.00: Hull City (II.)–Brighton (II.)
16.00: Doncaster Rovers (III.)–Stoke City
16.00: Leeds United (II.)–Rotherham United (II.)
16.00: Northampton Town (IV.)–Milton Keynes Dons (II.)
18.30: Manchester United–Sheffield United (III.) (Tv: Sport2)
PÉNTEKEN RENDEZTÉK
Exeter City (IV.)–Liverpool 2–2 (Nichols 9., Holmes 45+1., ill. Sinclair 12., Smith 73.)