FA-kupa: remek kezdés után továbbjutott az Arsenal

H. D.H. D.
2020.01.27. 22:58
Fiataljai vezették győzelemre az Arsenalt (Fotó: AFP)
Az Arsenal 2–1-re nyert a Bournemouth otthonában, így bejutott a labdarúgó FA-kupa nyolcaddöntőjébe, amelyben a harmadosztályú Portsmouth vendége lesz.

Az Arsenal remekül kezdte a mérkőzést, Bukayo Saka góljával már az 5. percben vezetést szerzett: a 18 éves angol szélső éles szögből bombázta a léc alá a labdát. 0–1

Saka gólja

Húsz perccel később megduplázta előnyét a vendégcsapat, Saka bal oldali beadás után Eddie Nketiah küldte a kapuba a labdát. 0–2

Nketiah gólja

A második félidőben veszélyesebben játszott a Bournemouth, sokáig azonban nem tudta feltörni Mikel Arteta együttesének védelmét. A több ápolás (Shkodran Mustafit a 61. percben hordágyon kellett levinni a pályáról) miatt nyolcperces hosszabbításban aztán megtört a jég, az öt perccel korábban pályára lépő Sam Surridge szépített. 1–2

Surridge gólja

Ezt követően még a 100. percben is akadt lehetősége a hazaiaknak, újabb gól viszont már nem született, így az Arsenal 2–1-re nyert, és készülhet a harmadosztályú Portsmouth elleni nyolcaddöntőre.

A NYOLCADDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA

Sheffield Wednesday (II.)–Manchester City
Reading (II.)/Cardiff City (II.)–Sheffield United
Chelsea–Shrewsbury Town (III.)/Liverpool
West Bromwich Albion (II.)–Newcastle United/Oxford United (III.)
Leicester City–Coventry City (III.)/Birmingham City (II.)
Northampton Town (IV.)/Derby County (II.)–Manchester United
Southampton/Tottenham Hotspur–Norwich City
Portsmouth (III.)–Arsenal

A mérkőzéseket március 2. és 5. között rendezik meg, a pontos menetrendet később készítik el. Ettől a körtől kezdve egyébként nem lesznek megismételt mérkőzések, ha ugyanis egy meccs döntetlennel zárul a rendes játékidőben, kétszer 15 perc hosszabbítás, majd tizenegyespárbaj következik.