FA-kupa: Giroud az utolsó percben lőtte tovább az Arsenalt

2017.01.07. 20:28
Olivier Giroud-nak ez a próbálkozása még nem ért gólt, de a végén ő döntötte el a meccset (Fotó: Reuters)
Az FA-kupa harmadik fordulójában az Arsenal 2–1-re legyőzte másodosztályú ellenfelét, a Preston North Endet, így továbbjutott. Mindössze hét perc elteltével megszerezte a vezetést a hazai csapat, azonban Aaron Ramsey, illetve Olivier Giroud góljával az „ágyúsok” megfordították a mérkőzést.

Eseményekben gazdag mérkőzést hozott a Preston North End és az Arsenal meccse az FA-kupában, a találkozón a fővárosiak francia támadója, Olivier Giroud először viselhette az Arsenal csapatkapitányi karszalagját.

Nem ijedt meg jóval esélyesebb ellenfelétől a másodosztályú alakulat: már az első percekben is többször veszélyeztetett a hazai csapat. A 7. percben a vezetést is megszerezte: szerencsés körülmények között Callum Robinson elé került a labda, s ő közelről a hálóba passzolt: 1–0!

Ezt követően az Arsenal azonnal magához ragadta a kezdeményezést, és helyzeteket is sikerült kialakítania, viszont a kétszeres angol bajnok Preston nem volt hajlandó megadni magát, támadói továbbra is rendszeresen riogatták David Ospinát – Paul Gallagher, illetve a gólszerző Robinson előtt is adódott lehetőség, kihasználni azonban egyikük sem tudta.

A második félidőben viszont azonnal jött az egyenlítés: Aaron Ramsey jobblábas lövését Chris Maxwell kapusnak esélye sem volt hárítani: 1–1!

Ezt követően is bátran egymásnak feszült a két gárda: a legnagyobb lehetőséget talán Skhodran Mustafi hagyta ki a 73. percben, szögletet követően – Maxwell ezúttal hatalmasat védett.

A 83. percig várt a cserével Arsene Wenger – Danny Welbeck súlyos sérülése után visszatért a csapatba.

A végén jött a csattanó: a 89. percben Lucas Pérez sarkazása után az AFC Bournemouth elleni bajnokin a 92. percben pontot mentő, korábban lesről már betaláló Giroud begyötörte a kapuba az Arsenal győztes gólját (1–2)!

A hazaiak már nem tudtak egyenlíteni, így kiestek az FA-kupából, az Arsenal a legjobb 32 csapat közé jutott.

ANGLIA, FA-KUPA
3. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
Preston North End (II.)–Arsenal 1–2 (C. Robinson 7., ill. A. Ramsey 48., Giroud 89.)