Az MU után az Arsenalt is meglepte az Everton - ez egy pontot ért

2013.12.08. 16:55
Nem sokáig örülhettek a gólnak Özilék (Fotó: Action Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 15. fordulójának rangadóján az Arsenal hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott az Evertonnal, amely így már nyolc bajnoki óta nem talál legyőzőre.

A Chelsea és a Manchester United vereségét, valamint a Manchester City döntetlenjét kihasználva tovább növelhette volna előnyét a szezon előtt a bajnokság fő esélyeseinek kikiáltott klubokkal szemben az Arsenal egy esetleges sikerrel.

A liverpooliakat sem lehetett persze leírni, hiszen Roberto Martínez együttese hét bajnoki óta nem talált legyőzőre, és ezzel a „kékeké” a leghosszabb veretlenségi sorozat a Premier League-ben.

Jól is kezdtek a vendégek, és köszönhetően Pienaar remek beadásainak, valamint Lukaku fejeseinek, az első 30 percben uralták is a találkozót, míg Özilék egy kicsit tanácstalannak tűntek, és inkább csak a védekezésre és a kontrákra építettek.

Az első játékrész utolsó negyedórájára aztán az „ágyúsok” is elkezdtek ébredezni, és bár sokat így sem tudták birtokolni a labdát, az első 45 perc utolsó pillanataiban többször is megszerezhették volna a vezetést, már persze ha a vendégek kapuját nem Tim Howard védi.

A félidőben vélhetően elbeszélgetett játékosaival Arsene Wenger, ugyanis a második játékrészre már sokkal lelkesebben futottak ki Özilék. Akadtak is helyzetei bőven az „ágyúsoknak” Giroud és Ramsey révén, ráadásul még egy hármas cserét is meghúzott a londoniak menedzsere, ami be is vált, hiszen tíz perccel a vége előtt megszerezte a vezetést az Arsenal. A 80. percben Rosicky csavarta be a labdát, Walcott pedig tette is azonnal középre, és bár Giroud lyukat rúgott, Mesut Özil még el tudta pöckölni az elfekvő Howard mellett. 1–0

Kemény meccs, igazságos döntetlen (Fotó: Action Images)

Az egyenlítésre sem kellett sokat várni: a 85. percben a frissen beálló Gerard Deulofeu vette át higgadtan a tizenhatos sarkánál a labdát Lukaku elhibázott ollózása után, majd a Barcelonától kölcsönvett fiatal spanyol felnézett, és kilőtte a jobb felsőt. 1–1

Bár a ráadásban még mindkét csapatnak akadtak bőven lehetőségei, az eredmény maradt 1–1, ami azt jelenti, hogy az Everton már nyolc bajnoki óta nem talál legyőzőre.