Arsenal: az Aggerrel ütköző Wilshere hat hétre kidőlt

2014.03.06. 16:17
Hat hétre kidőlt Jack Wilshere, az angol élvonalbeli Arsenal középpályása – erősítette meg a klub hivatalos honlapja. A 22 éves válogatott futballista a Dánia elleni szerdai felkészülési mérkőzésen sérült meg.

Az angol válogatott Dánia elleni hazai felkészülési találkozójának (1–0) első félidejében Daniel Agger (Liverpool) odacsúszott Wilshere-nek, akit percekig ápolni kellett, majd végül folytatta a meccset. Hatvan perc után azonban lecserélték, és a szerda éjszakai vizsgálatokon kiderült: a bal lábában a sajkcsontja megrepedt, ami miatt hat hetet kell kihagynia.

Wilshere az Arsenal szezonbeli legnehezebb időszakáról marad le: az „ágyúsok" a következő hetekben megmérkőznek sorrendben az Evertonnal, a Bayern Münchennel, a Tottenhammel és a Chelsea-vel.