Angol Ligakupa: tizenegyesekkel jutott elődöntőbe a Liverpool

2021.12.22. 23:16
Drámai döntetlen után tizenegyesekkel ment tovább a Liverpool (Fotó: MTI)
Az Arsenal után szerda este a Chelsea, a Liverpool és a Tottenham jutott tovább az angol labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjébe.

Hat gólos, őrült döntetlent játszott egymással a Liverpool és a 9-től egészen a 90+5. percig vezető Leicester City. Végül Minamino Takumi egyenlített, s a Ligakupa szabályai alapján a lefújást követően azonnal tizenegyespárbaj következett, amelyből Jürgen Klopp együttese jött ki jobban.

A Chelsea a hajrában biztosította be továbbjutását: a londoni kékek egy öngóllal és egy tizenegyessel nyertek Brentfordban.

Gyors gólesőben alakult ki a Tottenham és a West Ham összecsapásának végeredménye. Antonio Conte gárdája vezetést szerzett, a vendégek rögtön válaszoltak, ám kisvártatva újra betaláltak a hazaiak.

ANGOL LIGAKUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Brentford–Chelsea 0–2
(Jansson 80. – öngól, Jorginho 85. – 11-esből)
Liverpool–Leicester 3–3,TIZENEGYESEKKEL: 5–4 (Oxlade–Chamberlain 19., Diogo Jota 68., Minamino 90+5., ill., Vardy 9., 13., Maddison 33.)
Tottenham–West Ham United 2–1 (Bergwijn 29., Lucas Moura 34., ill. Bowen 32.)