Angol Ligakupa: négy gól egy meccsen – két játékostól is!

K. Zs.K. Zs.
2021.09.21. 22:59
Kevin De Bruyne (balra) szerezte a Manchester City első gólját (Fotó: AFP)
A Manchester City és a Liverpool egyaránt magabiztosan érvényesítette a papírformát kedd este az angol labdarúgó Ligakupában, és bejutott a legjobb 16 közé. Marcus Forss (Brentford) és Jay Rodriguez (Burnley) nem akármilyen bravúrral segítette tovább csapatát: mindketten négyszer találtak be a negyedosztályú ellenfél kapujába! Az élvonalbeli klubok közül kiesett a Watford és az Everton.

Anglia hét európai kupaindulója – a Chelsea, a Leicester City, a Liverpool, a Manchester City, a Manchester United, a Tottenham Hotspur és a West Ham United – ebben a körben kapcsolódik be a Ligakupába.

Közülük ketten voltak pályán kedd este, és a papírformának megfelelően versenyben is maradtak. A Wycombe Wanderers ráijesztett a Manchester Cityre, de Brandon Hanlan vezető gólját Kevin De Bruyne gyorsan megválaszolta, aztán a City a szünetben már kettővel ment, és a második félidőben ötgólosra hizlalta a különbséget.

A Liverpoolnak élvonalbeli ellenfél jutott, a gyengélkedő Norwich City, ám a második játékrész elejére nagyjából egyértelművé vált a Carrow Roadon is, ki jut tovább: Minamino Takumi a 4. percben lőtte a „vörösök” vezető gólját, Divock Origi az 50.-ben fejelte a másodikat. Minamino aztán lőtt egyet a hajrában is.

A legkegyetlenebb vendéglátónak a Brentford bizonyult: Marcus Forss három találatára építve már a szünetben 5–0-ra vezetett az Oldham ellen... A finn támadó a szünet után sem állt le, belőtte a negyedik gólját, duplázott Yoane Wissa is, a vége 7–0 lett.

Nem aprózta el Jay Rodriguez sem: ő is négyszer köszönt be a sokáig keményen ellenálló, sőt a vezetést is megszerző Rochdale-nek, azaz oroszlánrészt vállalt a Burnley továbbjutásából. Neki 27 perc kellett a mesternégyeshez.

Két élvonalbeli klub számára véget ért a sorozat kedden: a Watford hazai pályán maradt alul a remekül hajrázó Stoke Cityvel szemben, míg az Everton hiába válaszolta meg Charlie Austin mindkét fejes gólját, hosszúra nyúlt tizenegyespárbajt követően kiesőként hagyta el a QPR pályáját.

Tizenegyesekkel dőlt el két további párharc is, de azokban az élvonalbeli gárdák(Southampton, Leeds) kerekedtek felül.

ANGOL LIGAKUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Keddi mérkőzések
Manchester City–Wycombe (III. oszt.) 6–1
(De Bruyne 29., Mahrez 43., 83., Foden 45+1., Ferran Torres 71., Palmer 88., ill. Hanlan 22.)
Norwich–Liverpool 0–3 (Minamino 4., 80., Origi 50.)
Watford–Stoke City (II.) 1–3 (A. Fletcher 61., ill. Powell 25., Clucas 80., Tymon 85.)
Brentford–Oldham (IV.) 7–0 (Forss 3., 16., 44., 60. – az elsőt 11-esből, Wissa 38., 87., R. Diarra 43. – öngól)
Burnley–Rochdale (IV.) 4–1 (J. Rodriguez 50., 60., 62., 77., ill. Beesley 47.)
QPR (II.)–Everton 2–2 (Austin 18., 34., ill. Digne 30., Townsend 47.) – tizenegyesekkel 8–7
Sheffield United (II.)–Southampton 2–2 (Stevens 8., McBurnie 66., ill. I. Diallo 23., Salisu 53.) – tizenegyesekkel 2–4
Fulham (II.)–Leeds United 0–0 – tizenegyesekkel 5–6
Preston North End (II.)–Cheltenham (III.) 4–1 (Hughes 25., Rafferty 37., S. Maguire 82., Riis Jakobsen 90+3., ill. K. Vassell 56.)
Wigan (III.)–Sunderland (III.) 0–2 (Broadhead 26., O’Nien 54.)