A szünet után hengerelt a Chelsea a Leeds ellen

2012.12.19. 23:02
Ivanovics ismét ott volt fejben, és fontos gólt szerzett (fotó: Action Images)
A Chelsea idegenbeli 5–1-es sikerrel jutott be az angol Ligakupa elődöntőjébe, miután a szünetbeli hátrányt megfordítva a második játékrészben esélyt sem adott a másodosztályú Leeds Unitednek az Elland Roadon.

Rafa Benítez komolyan vette a Championshipben szereplő Leeds Unitedet, és a vesztes klub-vb-döntő után, illetve a karácsonyi förgeteg előtt is erős kezdővel küldte pályára az övéit, ennek ellenére a Chelsea az első félidőben nem tűnt elég élesnek, míg a remek hangulatot teremtő Elland Road közönsége előtt a hazaiak eleinte motiváltabbnak tűntek.

A londoniak ugyan nagyrészt irányították a játékot, a Leeds azonban ekkor nem játszott alárendelt szerepet, játékában benne volt egy-egy veszélyes támadás lehetősége, a 37. percben pedig egy szép akció végén meg is szerezte a vezetést. Klasszikus kontra futott végig a pályán, miután David Luiz labdát veszített, Jerome Thomas pedig már viharzott is a szélen, és külsővel beadott labdájára Luciano Becchio érkezett a legjobb ütemben, és a hálóba továbbított. 1–0

A Chelsea észlelte a veszélyt, Frank Lampard szabadrúgásával még az első félidőben közel is állt az egyenlítéshez, ám Jamie Ashdown bravúrral kitolta a bal alsó felé veszélyesen vágódó labdát. Fordulás után viszont már a kapus sem tudott hárítani: a 47. percben Fernando Torres, Victor Moses és Juan Mata összjátéka végén utóbbi lőtt laposan a 16-oson kívülről, a későn vetődő Ashdown mellett pedig a hálóban kötött ki a labda. 1–1

Folytatódott a londoni attak, Ashdown újabb bravúrt mutatott be Torresszel szemben, ám a védelem nem tudta kisegíteni őt a 64. percben, amikor egy bal oldali szögletet követően Braniszlav Ivanovics érkezett a legjobb ütemben, ő pedig a jobb alsóba fejelt, ahol nem állt leedsi védő. Ráadásul két perccel később újabb vendégtalálat született: Victor Mosesről lemaradt az embere, ő pedig a hátráló védők mellett megvárta a legjobb ütemet, és kilőtte a jobb alsót. 1–3

A Chelsea gyakorlatilag pár pillanat alatt eldöntötte a továbbjutást, és a hajrában ráadásul még fölényessé is tette a sikerét, miután Fernando Torres, illetve nem sokkal korábban a csereként beállt Eden Hazard is betalált. A Chelsea 5–1-es sikerrel búcsúztatta a Leeds Unitedet.

Bradford–Aston Villa
Az első mérkőzéseket január második hetében játsszák, a visszavágókat két héttel később rendezik.