Alekszandr Hleb első szezonját követően menekülne Barcelonából
A Barcelona fehérorosz középpályása, Alekszandr Hleb szeretné elhagyni csapatát. Az Arsenaltól érkező játékos gyenge szezonon van túl Bajnokok Ligája-győztes csapatánál, és most azon gondolkozik, hogy új egyesület után néz.

„Karrieremnek ezen a pontján erőm teljében kell, hogy legyek, és nem szeretném ezeket az éveket a padon tölteni” – nyilatkozta a Bildnek a játékos, aki azt is elárulta a német lapnak, hogy több klub is érdeklődik iránta.
A játékost állítólag több angol és német csapat is szívesen látná keretében. Néhány angol forrás a 28 éves játékos előző klubját, az Arsenalt is felvetette, mint lehetséges célpontot, azonban Hleb aligha kívánkozik vissza az azóta Samir Nasrival és Andrej Arsavinnal megerősített „ágyúsokhoz”.
Érdeklődőben azonban nincs hiány, állítólag a Manchester City, Aston Villa, Everton trió mellett a Chelsea és a Liverpool is érdeklődést mutat.
A 48-szoros válogatott játékosért zajló versenyfutásba állítólag a Bayern München is beszállhat. A bajorok érdeklődése különösen akkor aktivizálódhat, ha Franck Ribéry távozik a „bőrnadrágosoktól”. A német klub vezetősége már korábban – még amikor a Németországban „varázslótanoncnak” becézett játékos a Stuttgartban játszott – célkeresztjében tartotta a futballistát, végül azonban a játékos inkább Angliába távozott a sváboktól.
Hleb távozására valóban jó esély kínálkozik, a fehérorosz állítólag szívesen menne kölcsönbe is.
Nem is lenne sportszerű tőle, ha arra várna, hogy Lionel Messi, Thierry Henry, Xavi vagy Andrés Iniesta megsérüljön.