WNBA: pontrekorddal vitte döntőbe csapatát a Sopron új légiósa

2010.09.08. 10:48
Magyar idő szerint szerdára virradóra az Atlanta Dream másodszor is legyőzte (105–93) a New York Libertyt az észak-amerikai profi női kosárlabda-bajnokság (WNBA) Keleti főcsoportjának döntőjében, és ezzel bejutott a liga nagydöntőjébe.

A hazai pályán játszó atlantaiak legjobbja ezúttal is Angel McCoughtry volt: a Sopron újonnan igazolt amerikai bedobója 42 pontos egyéni rekordot ért el a meccsen, amivel mintegy semmissé tette a New York szintén nagyszerűen teljesítő vezére, Cappie Pondexter mutatóit (36 pont, kilenc assziszt).

A keleti rájátszást mindössze negyedik kiemeltként kezdő, ám a Washingtont (2–0) és a New Yorkot (2–0) egyaránt vereség nélkül kiejtő Atlanta a nyugati bajnok Seattle Storm ellen vívja a finálét. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc vasárnap kezdődik. A Seattle még szintén veretlen a rájátszásban, útjából a Los Angelest és a Phoenixet tolta félre.