NHL: szétlövésben múlta felül a Rangers csapata a címvédőt

R. P.R. P.
2022.01.01. 10:13
Nagy győzelmet aratott a Rangers (Fotó: Getty Images)
A New York Rangers szétlövésben gyűrte le vendégként a címvédő Tampa Bay Lightningot az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján – számolt be róla az MTI.

Az összecsapás 3–3-mal zárult, majd a ráadásban nem esett gól, a szétlövésben egyedül Mika Zibanejad volt pontos.

A vesztes Lightning az előző hét hazai mérkőzését megnyerte, a győztes vendégeknél Barclay Goodrow két gólt ütött.

Nem volt elég az alap játékidő a New Jersey–Edmonton találkozón sem, amely a hosszabbításban dőlt el. A hazaiak győzelmet érő gólját 5–5 után Jack Hughes lőtte 2:05 perccel a ráadás vége előtt. Ugyanő szerezte a találkozó első találatát is, még a második percben.

A Washington 3–1-re nyert Detroitban, ahol az 58. perc elején még 1–1 volt az állás. Akkor Alekszandr Ovecskin juttatta vezetéshez a vendégeket, majd a végén még egy üres kapus gólt is lőtt. A 36 éves orosz sztárjátékos ezzel már 24 gólnál és 26 gólpassznál jár az idényben, amivel a harmadik az eredményességi rangsorban.