NHL: szenzációs formában ontja a gólokat a 19 éves támadó

2018.03.19. 07:37
Patrik Laine egyre nagyobb népszerűségnek örvend (Fotó: nhl.com)
Továbbra is remek formában játszik Patrik Laine: a Winnipeg Jets finn szélsője két góllal járult hozzá a Nyugati főcsoport harmadik helyén álló csapata 4–2-es győzelméhez a Dallas Stars ellen az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) vasárnapi játéknapján.

A 19 éves Patrik Laine duplájával utolérte a liga góllövőlistájának élén a 43 gólos Alekszandr Ovecskint, a Washington orosz legendáját.

A finn játékos a legutóbbi 15 mérkőzésén mindig szerzett pontot (18 gól, nyolc assziszt) – ez a leghosszabb élő széria a ligában, egyben a ligatörténelem leghosszabb ilyen sorozata egy tinédzsertől.

Vasárnap amúgy Ovecskin is a kapuba talált egyszer, de csapata kikapott Philadelphiában – a hazaiaknál Wayne Simmonds két gólt szerzett.

A Nashville után másodikként a Tampa Bay is lefoglalta helyét a rájátszásban, miután Nyikita Kucserov két góljára építve legyőzte az Edmontont.

Ránézésre magabiztos győzelmet aratott a Vegas, de ha hozzátesszük, hogy Marc-André Fleury 42 védéssel hozta idénye negyedik, pályafutása 48. shutoutját, akkor érzékelhetjük, hogy a Calgary nem adta olcsón a bőrét.

Nathan MacKinnon, a Colorado centere két góllal és egy assziszttal gondoskodott csapata győzelméről, egyben a mélyrepülésben lévő Detroit zsinórban tizedik vereségéről, míg Ryan Getzlaf, Rickard Rakell duó tagjai egy-egy góllal és gólpasszal vezette újabb győzelemre az Anaheimet.

Trevor van Riemsdyk a befejezés előtt 6:49 perccel szerezte a Carolina győztes gólját az Islanders ellen, Patrik Berglund pedig a hosszabbítás negyedik percében ütött góllal segítette nyerni a St. Louist a Chicago otthonában.