NHL: sorozatát életben tartotta, kapusát elveszítheti a Pens

2013.03.27. 07:45
Cary Price, a Canadiens kapusa hárítja Pasqual Dupuis közeli lövését (Fotó: Action Images)
A Montreal Canadiens elleni 1–0-s győzelemmel sorozatban 13. sikerét aratta az észak-amerikai jégkorong-bajnokságban (NHL) a Pittsburgh Penguins, két vereség után nyert újra a Chicago, idegenben tett fontos lépést a rájátszásért a Rangers.

A Pingvinek győztes gólját a csapatkapitány Sidney Crosby szerezte a második harmadban, de a Pens öröme győzelem ellenére sem lehet teljes, ugyanis kapusa, Marc-André Fleury megsérült, miután ütközött csapattársával, Tyler Kennedyvel, akit a montrealos Brian Gionta taszított a kapuvédőre. Fleury helyett a harmadik harmadban már Tomás Vokoun védte a Pingvinek kapuját, ugyancsak hibátlanul. Azt egyelőre nem tudni, hogy Fleury sérülése mennyire súlyos és ki kell-e hagynia mérkőzéseket.

A Nyugati főcsoportban listavezető Chicago Blackhawks két vereséget követően, hazai pályán húzta le a rolót és nyert 2–0-ra a Calgary Falmes ellen. Ray Emery, a Blackhawks kapusa első shutoutját hozta le az elmúlt 58 mérkőzésén, a gólokat a hátvéd Nick Leddy és Brent Seabrook szerezték az első illetve a második harmadban.

A New York Rangers szintén két vereség után nyert, a Philadelphia Flyers legyőzésével (2–5) továbbra is eredményesen küzd a rájátszást érő helyekért a Keleti főcsoportban. Rick Nash két góllal, Derek Stephan egy góllal és három asziszttal járult hozzá a sikerhez. Brad Richards és Chris Kreider is feliratkozott a Rangers gólszerzői közé az éjszaka, ezzel a New York-i csapat 11. győzelmét aratta utolsó 12 Flyers elleni mérkőzésén, 46–20-as gólkülönbség mellett. A Rangers mestere, John Tortella a 30. edző az NHL történetében, aki 400 győzelmet ért el a ligában.

A Winnipeg Jets is nyert keleten, elrontva ezzel Alekszandr Szemin 500. NHL-mérkőzését és kijavítva múlt heti, Washington elleni kettős kudarcát. Evander Kane – New York-i kollégájához, Stephanhoz hasonlóan – négypontos mérkőzést hozott le (egy gól, három asziszt), ami a Carolina Hurricanes 4–1-es vereségéhez vezetett. A Jets a jelenlegi szezonban a tizedik győzelmét szerezte idegenben, és hatpontos előnyre tett szert a délkeleti csoportban a Hurrikánokkal szemben.

A Vancouver Canucks három gólnélküli harmadot és egy hosszabbítást követően szétlövésben nyert (1–0) hazai jégen a Colombus Blue Jackets ellen. A két csapat urolsó három egymás elleni mérkőzésén képtelen volt dönteni a pontokról a rendes játékidőben, s ezúttal is a ráadásban dőlt el a párharc. A Vancouver sikerével megelőzte a Minnesota Wild együttesét és feljött a Nyugati főcsoport harmadik helyére, az Északnyugati divízióban pedig átvette a vezetést.

A rájátszásért folytatott küzdelem jegyében vívott izgalmas csatát a New York Islanders és a Washington Capitals. Az Islanders az első harmadban már kétgólos előnyt is szerzett, amit Mike Ribiero és John Carlson révén a Capitals a második játékrészben egalizált. A mérkőzés vége előtt öt perccel John Tavares mentette meg a hazaiakat (3–2), az Islanders játékosa 20. gólját szerezte a jelenlegi szezonban.

3. Vancouver 33 14 4 6 9 88–85 42
4. Minnesota 31 16 3 2 10 86–75 40
5. Detroit 33 15 2 5 11 90–83 39
6. Los Angeles 32 17 1 2 12 93–80 38
7. St. Louis 32 15 2 2 13 92–89 36
8. San Jose 31 9 5 6 11 76–82 34
9. Nashville 33 12 2 6 13 83–88 34
10. Dallas 32 14 1 3 14 87–97 33
11. Columbus 33 9 4 7 13 75–86 33
12. Edmonton 32 10 2 7 13 77–91 31