NHL: Ovecskin góljai nélkül is tud nyerni a Caps

2015.11.19. 06:55
Petr Mrazek jól védett a Detroitban, ám csapata hosszabbítás után kikapott (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján remekeltek a kapusok a Detroit Red Wings–Washington Capitals összecsapáson. A hazaiaknál Petr Mrazek, a vendégeknél Braden Holtby védett 25-25 lövést, rendes játékidőben mindketten egyszer kapituláltak. A meccset végül Jevgenyij Kuznyecov hosszabbításos találata döntötte el, miközben a fővárosiak másik orosz ásza, Alekszandr Ovecskin már négy meccse nem szerzett gólt. A Washington ennek ellenére a harmadik legtöbb pontot gyűjtötte Keleten.

Edmontonban is hosszabbítás döntött: a Chicago Blackhawks Marián Hossa góljával győzött az Oilers vendégeként. Patrick Kane – beállítva karriercsúcsát – sorozatban 14. meccsen szerzett pontot (két assziszt), és 30-as összteljesítményével (13+17) vezeti az NHL pontlistáját.

A Winnipeg Jets Mark Scheifele és Drew Stafford két-két góljával (plusz egy assziszt mindkét oldalon) múlta felül hazai jégen 4–1-re a Vancouver Canucksot. A hazaiak hat vereség után győztek újra.