NHL: őrült, 9 gólos második harmad a nyugati rangadón

2014.03.15. 05:59
A 47 másodperc alatt duplázó Kyle Palmieri egyik gólja Szemjon Varlamov ellen (Fotó: Reuters)
Őrült második harmadot játszott egymással a Colorado és az Anaheim az NHL nyugati rangadóján: a 20 percnek 1–0-s hazai vezetéssel kezdtek neki a felek, az utolsó szünetre 4–6 volt az állás. Ez a végéig nem is változott, a Ducks elhozta a pontokat Denverből. A Winnipegben nyerő New York Rangesben Henrik Lundqvist kapus a 301. győzelmét aratta, ezzel beállította Mike Richter klubcsúcsát.

Az Anaheim nagy nyomás alatt kezdett Denverben, a San Jose ugyanis győzött a New York Islanders otthonában, és pontszámban megelőzte riválisáét a Csendes-óceáni csoport élén. A Ducksnak nyernie kellett, hogy beérje a San Josét.

Az Avalanche elleni meccs nehezen indult, az első 20 percben csak a Colortado lőtt gólt. Aztán a fordulás után beindult a gépezet: bár Daniel Winnik egyenlítő góljára még válaszolt Jamie McGinn, a Ducks a 28. és a 32. perc között, bő négy perc alatt négy gólt szerzett (Kyle Palmieri 47 másodperc alatt duplázott), és ezzel el is dőlt a meccs.