NHL: NY ezen az estén nem a vendégszeretetéről volt híres

2014.11.12. 06:49
A Rangers esélyt sem adott a Pittsburghnek (Fotó: Reuters)
Alapos verésben részesült a Metropolitan-csoportot vezető Pittsburgh Penguins a New York Rangers vendégeként, Sidney Crosbyék még csak gólt sem szereztek a Madison Square Gardenben, miközben ötöt kaptak. A legutóbbi játéknapon nem volt jó a New York-i csapatoknál vendégeskedni, a Colorado is szerzett gól nélkül, hatot kapva távozott.

Hiába vezetett az utolsó negyed előtt 4–0-ra a Rangers a Penguins ellen, Henrik Lundqvist, a hazaiak kapusa nem győzte hajtogatni csapattársainak, hogy a meccs nem lefutott, és óvatos hozzáállása átragadt csapattársaira is, így a harmadik 20 percben is csak a New York talált be – az addig két gólpasszt kiosztó Rick Nash volt eredményes. Az előző hét meccsét 33–8-as összesített gólkülönbséggel megnyerő Pittsburgh sorozata megszakadt, Lundqvist szezonbeli harmadik, karrierje 53. hibátlan meccsét zárta.

A Colorado elleni összecsapását az előző három meccs megnyerésével felvezető New York Islanders az Avalanche ellen a védekezésre összpontosított, s sikerrel járt, Jaroslav Halák egymás után a második mérkőzésén nem kapott gólt. Persze túlzás, hogy a csapat kizárólag a védekezésre koncentrált, hiszen amíg Haláknak 20 védés elég volt a hibátlan meccshez, kollégája, Szemjon Varlamov 40 védést bemutatva is hat gólt kapott.

NHL, ALAPSZAKASZ
New Jersey Devils–Minnesota Wild 3–1
(0–0, 2–0, 1–1)
New York Islanders–Colorado Avalanche 6–0 (2–0, 2–0, 2–0)
New York Rangers–Pittsburgh Penguins 5–0 (3–0, 1–0, 1–0)
Washington Capitals–Columbus Blue Jackets 4–2 (3–1, 0–1, 1–0)
Florida Panthers–San Jose Sharks 4–1 (2–0, 1–0, 1–1)
Montreal Canadiens–Winnipeg Jets 3–0 (0–0, 1–0, 2–0)
Nashville Predators–Edmonton Oilers 3–2 (3–0, 0–2, 0–0)
St. Louis Blues–Buffalo Sabres 6–1 (1–0, 2–0, 3–1)
Chicago Blackhawks–Tampa Bay Lightning 3–2 (0–1, 1–0, 1–1, 0–0, 1–0) – szétlövéssel
Arizona Coyotes–Dallas Stars 3–4 (1–0, 1–2, 1–2)
Vancouver Canucks–Ottawa Senators 4–3 (0–0, 2–2, 1–1, 1–0) – hosszabbítás után