NHL: hengerelt a Tampa és 2–1-re vezet a döntőben

MTI MTIMTI MTI
2020.09.24. 07:52
A nagy kedvvel játszó Tampa Bay Lightning 5–2-re legyőzte a Dallas Stars csapatát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) edmontoni döntőjének harmadik mérkőzésén, így 2–1-re vezet az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcban.

A nyitó találkozót a texasiak 4–1-re, a másodikat pedig a floridaiak 3–2-re nyerték meg. A Tampához visszatért sérüléséből a gólerős csapatkapitány, Steven Stamkos, aki február 25. óta nem játszott.

Az első helyzet a Dallas előtt adódott, ám az első gólt a rivális lőtte: a 6. percben Miro Heiskanen hatalmasat hibázott saját kék vonalán, effektíve ő ugratta ki Nyikita Kucserovot, aki kíméletlenül kilőtte a jobb alsó sarkot. Másfél perc múlva Stamkos is beköszönt első kísérletéből, lerázta védőjét, majd a bal oldali bulipont alól mértani pontossággal a jobb felső sarokba bombázott.

A korai két gyors gól és egy emberelőny elkényelmesítette a Lightning teljes védelmét, így Jason Dickinson emberhátrányban szépített. Erőre kapott a Dallas, sokat lőtt kapura, ám Andrej Vaszilevszkij ekkor már jól összpontosított.

A második harmad még csak 54 másodperce tartott, amikor a Tampa emberelőnyben gólt ütött: Victor Hedmant senki sem őrizte, így a svéd légiós a jobb alsó sarokba helyezett. Ez volt a tizedik találata a playoffban, ami minden idők harmadik legjobb teljesítménye hátvédtől. Csak két legenda, Paul Coffey és Brian Leetch volt ennél többre képes.

Újra szárnyalt a Lightning, szinte csak a támadóharmadában folyt a játék, a rivális 11 percig kapura sem lőtt. A 33. percben rosszul cseréltek a texasiak, lefordult a Tampa, és Brayden Point kapásból vágta a hálóba Kucserov passzát. Stamkos ebben a szakaszban már nem játszott, mert fájlalta a lábát, ugyanakkor a cserepadon végigtámogatta társait.

A Stars az emberelőnye alatt életjelet adott, de nem sikerült faragnia hátrányából. Azonos létszám mellett ismét a Lightning akarata érvényesült, percekre be tudta szorítani a Dallast, és még a második szünet előtt Ondrej Palát közelről nem hibázott, miután a védők képtelenek volt felszabadítani.

Anton Hudobin helyett az újonc Jake Oettinger állt a Stars kapujába a záró harmadra, így pihenhetett a 34 éves orosz légiós. A 47. percben szerencsés góllal szépített a Dallas: addig pattogott a pakk, amíg Vaszilevszkij kapujába került. Mivel Heiskanen volt az utolsó, koronghoz érő Stars-játékos, ő lett a hivatalos gólszerző. Rossz hír volt viszont csapatának, hogy Alekszandr Radulov egy ütközés után a palánknak csapódott, és az öltözőbe kellett mennie ápolásra.

A hajrában inkább egymással foglalkoztak a játékosok, sok volt a dulakodás, lökdösődés, „üzengetés". A kapura lövésekben a Tampa volt jobb (32–24), míg ütközésekben a Dallas (58–54).

A negyedik összecsapást két nap múlva rendezik, ugyancsak Edmontonban.