NHL: háromgólos hátrányból fordított az Edmonton

MTI MTIMTI MTI
2015.10.30. 06:50
Leon Draisaitl (balra) kulcsember volt az Edmontonban (Fotó: Action Images)
Háromgólos hátrányból fordított az Edmonton Oilers a listavezető Montreal Canadiens ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) csütörtöki játéknapján. Az Oilers 4–3-ra győzte le vendégét.

A hazaiak a 18. percben már 0–3-ra álltak, és csak a 40. percben szépítettek a német Leon Draisaitl révén. A záró harmadban sikerült az egyenlítés, majd 1:02 perccel a vége előtt ismét a légiós villant. A Montreal kilenc győzelem után sorozatban másodszor kapott ki.

A Dallas Stars az 51. percben még kétgólos hátrányban volt, mégis nyert 4–3-ra a vendég Vancouver Canucks ellen. Előbb Jason Demers szépített, majd az 56. percben Patrick Sharp egyenlített, a hosszabbításban pedig az előző idény pontkirálya, a 2014-ben olimpiai bajnok Jamie Benn talált be.

A címvédő Chicago Blackhawks 3–1-re kikapott Winnipegben; a Jets kapusa, Michael Hutchinson 45 lövést hárított. A vendégek négy siker után először szenvedtek vereséget.