NHL: gólzápor NY-ban, négyes győzelmi szériában az Oilers

2014.10.28. 08:27
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) hétfői játéknapján a Rangers kilencgólos mérkőzésen nyert a Wild ellen, az Edmonton 3–0-ra verte a Montrealt, ezzel sorozatban negyedik győzelmét aratta.

A New York Rangers a Minnesota Wildot fogadta. A hazaiak elképesztően keményen játszottak, több sportszerűtlen ütésük következtében két játékost, John Moore-t és Chris Kreidert is kiállítottak a mérkőzésen. Az első harmadban nem született gól, a másodikban azonban többször is villant a Wild. Elsőként Nate Prosser volt eredményes, ezt követte Matt Cooke és Jason Pominville találata, amivel 3–0-ra elhúzott a vendégcsapat.

A harmadik harmadban aztán feltámadt a Rangers, és nem mindennapi öt gólt szerzett! Előbb Kevin Klein, majd Steve Nash ütött gólt, amire Jason Zucker válaszolt. 4–2 után jött a New York-i fordítás, Derick Brassard, Anthony Duclair góljával megvolt az egyenlítés, majd fél percre rá Mats Zuccarello révén megszületett a győztes találat is.

Két remek formában lévő gárda találkozott a Montreal edmontoni vendégjátékán.
A Canadiensnek meglepetésre azonban esélye sem volt, 3–0-ra simán kikapott. Az Oilers góljait Benoit Pouliot, Nail Yakupov és Taylor Hall ütötte, utóbbi már üres kapuba talált be. Győzelmével az Edmonton sorozatban negyedik mérkőzését nyerte meg.