NHL: elképesztő teljesítmény – Jágr az örökranglista 3. helyén

2016.03.04. 08:43
A Florida Panthers cseh klasszisa, Jaromír Jágr asszisztot jegyzett a Colorado Avalanche-től elszenvedett 3–2-es vereség alkalmával az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság legutóbbi játéknapján, ezzel pályafutása 1611. NHL-meccsén megszerezte az 1850. pontját, és holtversenyben feljött az örökranglista harmadik helyére.

A tengerentúli profi ligában a 26. szezonját töltő Jágr az 1980-ban visszavonult Gordie Howe-t érte utol a mindenkori kanadai táblázaton, és már csak Mark Messier (1887), valamint Wayne Gretzky (2857) előzi meg.A tengerentúli profi ligában a 26. szezonját töltő Jágr az 1980-ban visszavonult Gordie Howe-t érte utol a mindenkori kanadai táblázaton, és már csak Mark Messier (1887), valamint Wayne Gretzky (2857) előzi meg.

Az NHL-ben eddig 743 gólt és 1107 gólpasszt jegyző cseh klasszis a mostani idényben 61 meccsen 48 pontnál (21 gól, 27 assziszt) jár, amivel vezeti a Florida házi ranglistáját.

A Nyugati főcsoport ötödik helyén álló Anaheim Ducks idegenben 5–1-re megverte az Arizona Coyotes együttesét, ezzel sorozatban a 10. győzelmét aratta, és beállította a franchise-rekordot.

A Keleti konferencia élén álló Chicago Blackhawks kétgólos vereséget szenvedett Bostonban, míg a Pittsburgh Penguins vert helyzetből felállva intézte el a New York Rangerst. A Pingvinek a második harmad végén kevesebb mint két perc alatt szereztek három gólt, a győzelemből Jevgenyij Malkin és Sidney Crosby is góllal vette ki a részét.

A játéknap legtöbb gólt hozó mérkőzését – a rendes játékidőt figyelembe véve – a Buffalo Sabres és a Calgary Flames játszotta egymással (6–3), pedig az első harmad után még gól nélküli döntetlenre állt a meccs.