NHL: egy újabb dupla, Ovecskin előzött az örökranglistán

K. Zs., MTIK. Zs., MTI
2020.03.02. 07:37
Közelharc a Minnesota–Washington meccsen a vendégek kapuja előtt (Fotó: nhl.com)
A Washington Capitals 3:38 perc alatt három gólt ütött az első harmad derekán, és ha nem is könnyen, de 4–3-ra győzött a Minnesota Wild otthonában az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) vasárnapi játéknapján.

Az említett három és fél perc három washingtoni gólja közül kettőt Alekszandr Ovecskin szerzett, akinek ez volt a 144. többgólos mérkőzése az NHL alapszakaszában. Az orosz klasszis – Phil Espositót megelőzve – feljött az örökrangsor ötödik helyére, már csak Wayne Gretzky (189), Brett Hull (158), Mario Lemieux (154) és Gordie Howe (147) előzi meg.

Meglepetésre a Nyugati főcsoport utolsó helyén álló Los Angeles Kings 4–1-re nyert a Vegas Golden Knights ellen, ezzel véget ért a hazaiak nyolcmeccses győzelmi sorozata. A vendégeknél Anze Kopitar két gólt szerzett, Calvin Petersen 42 védést mutatott be.