NHL: Crosby vezérletével 11 gólos meccsen nyert a Penguins

2016.02.03. 07:46
Sidney Crosby remekelt a Senators ellen: a Penguins sztárja három gólt szerzett (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapján a Pittsburgh Penguins otthon 6–5-re legyőzte az Ottawa Senatorst. Sidney Crosby, a hazaiak sztárja három gólt szerzett.

A Penguins az első harmad után 3–2-re vezetett, ám a Senators három és fél perc alatt fordított. Ekkor „érkezett” Sidney Crosby: a kétszeres olimpiai és egyszeres világbajnok kanadai korongos 4–4-nél egyenlített, s még a második harmad vége előtt előnyhöz juttatta csapatát (5–4). Az utolsó játékrész hetedik percében is betalált, a Senators pedig csak szépíteni tudott, így a Pittsburgh 6–5-re győzött.

Crosby 2013. október 12. óta először szerzett mesterhármast az NHL-ben. A mostani szezonban az első 32 mérkőzésén hatszor volt eredményes, a legutóbbi tizenhaton viszont tizennégyszer. A Penguins sorozatban negyedszer nyert, míg a legutóbbi hat találkozóján ötször.

A Keleti főcsoport két legjobb együttesének mérkőzésén a Capitalsnál nem játszott legnagyobb sztárjuk, Alekszandr Ovecskin, aki kisebb sérülés miatt kihagyta a múlt hétvégi All-Star-gálát, emiatt – a vonatkozó szabály értelmében – az azt követő alapszakasz-mérkőzésen sem léphetett jégre.