NHL: a Washington megszórta a Rangerst; Jágr: 732!

2015.12.21. 08:16
Marc Staal (18, Rangers) és T. J. Oshie csatája<br />(Fotó: Reuters)
A keleti első Washington 7–3-ra győzött a New York Rangers vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) magyar idő szerint hétfő hajnali játéknapján.

Az első harmad után még a Rangers vezetett 3–1-re, de a fővárosiak hat góllal válaszoltak, és végül magabiztos játékkal könyvelték el sorozatban ötödik győzelmüket. A New York-iak rossz passzban vannak, a jó szezonrajt után a legutóbbi nyolc meccsükből hatot elveszítettek – a mostani volt zsinórban a harmadik vereségük.

Justin Williams két góllal és egy assziszttal, Marcus Johansson egy góllal és két assziszttal járult hozzá a sikerhez, Nicklas Bäckström neve mellé három assziszt került, míg Braden Holtby 33 védést mutatott be. Tizenegy Capitals-játékos neve mellé került legalább egy pont a meccsen.

Jaromír Jágr beütötte 732. NHL-gólját, és Marcel Dionne-t megelőzve már egyedül áll a liga örökgóllistájának negyedik helyén. A veterán cseh játékos örömét teljessé tette, hogy csapata, a Florida szétlövésben legyűrte a Vancouvert. (Ami a legjobb góllövők történelmi rangsorát illeti: Wayne Gretzky 894-gyel vezet, Gordie Howe 801-gyel, Brett Hull 741-gyel követi.)

NHL, ALAPSZAKASZ
New York Rangers–Washington Capitals 3–7 (3–1, 0–4, 0–2)
Florida Panthers–Vancouver Canucks 5–4 (2–2, 2–2, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövés után
Boston Bruins–New Jersey Devils 2–1 (1–0, 0–1, 0–0, 0–0, 1–0) – szétlövés után
Tampa Bay Lightning–Ottawa Senators 5–2 (2–1, 1–1, 2–0)
Detroit Red Wings–Calgary Flames 4–2 (0–0, 3–1, 1–1)
Chicago Blackhawks–San Jose Sharks 4–3 (2–2, 0–1, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után