NHL: 13 mp-cel a vége előtt dőlt el a Winter Classic

2015.01.01. 22:27
Lenyűgöző látvány, nagy csata és utolsó perces döntés (Fotó: Action Images)
A tengerentúli profi jégkorongbajnokság (NHL) évnyitó mérkőzésén, a szabad téren játszott Winter Classicon a Washington Capitals 3–2-re legyőzte a Chicago Blackhawksot.

A hetedik alkalommal kiírt téli klasszikusra ezúttal a washingtoni baseballpálya helyén került sor – 42832 néző előtt.

A házigazda fővárosiak alaposan bekezdtek, előbb Eric Fehr használt ki egy védelmi hibát, majd Alekszandr Ovecskin pofozott be egy kipattanót (2–0).

A chicagóiak a 14. percben kezdtek el éledezni, Patrick Sharp emberelőnyből szépített, majd a második harmadban Brandon Saad egyenlített (2–2). Ez utóbbi gólnál Jonathan Toews adta a gólpasszt, így pedig már öt pontnál (két gól, három gólpassz) jár az NHL szabadtéri mérkőzésein, ezzel ő tartja a rekordot.

A végszó azonban a washingtoniaké volt, 13 másodperccel a vége előtt Ovecskin előkészítése után Troy Brouwer emberfórból eldöntötte az összecsapást.