NHL: 0-3-ról tartotta életben playoffreményeit a Sens

2015.04.08. 06:57
Mark Stone fontos gólt szerzett az Ottawa számára (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján az egyaránt a rájátszásra hajtó Ottawa Senators és a Pittsburgh Penguins egymással mérkőzött, és a hazai Sens az első harmad 3–0-s hátránya ellenére nyert hosszabbítás után 4–3-ra. A kanadai csapat győzelmével egy pontra felzárkózott a 7. Pensre a Keleti főcsoportban, és jelenleg a 9. helyen áll a Boston Bruinsszal azonos pontszámmal.

Az Ottawa emberhátrányból kezdte meg a felzárkózást Jean-Gabriel Pageau révén, a rendes játékidő vége előtt 1:48 perccel Mike Hoffman egyenlített, a hosszabbításban pedig a második gólját szerző Mark Stone döntött.

„Ha megszereztük volna a negyedik gólunkat is, könnyebb lett volna a dolgunk – értékelt a „főpingvin”, a két ponttal (1+1) záró Sidney Crosby. – De az emberhátrányos góltól lendületet kaptak a második negyedben. Mi is hibásak vagyunk, mert ráültünk az eredményre, és több figyelmetlenséget elkövettünk. El kell felejtenünk ezt a meccset. Maradt két fellépés, rajtunk múlik, hogy biztosítjuk-e a helyünket a rájátszásban.”

Megtette már ezt a Minnesota Wild, amely a Chicago Blackhawksot 2–1-re legyőzve készülhet az alapszakasz utáni folytatásra. Fontos győzelmet könyvelt el az elmúlt hetekben bukdácsoló Detroit Red Wings is, amely szintén hátrányból – igaz, csak egygólosból – állt talpra otthon a Carolina Hurricanes ellen Pavel Dacjuk és Henrik Zetterberg irányításával. A Vörös Szárnyak egy ponttal állnak Keleten a Pittsburgh és kettővel a Boston, Ottawa páros előtt.

A Los Angeles Kings kikapott ugyanakkor a liga egyik leggyengébb alakulatától, az Edmonton Oilerstől. A címvédő így két meccsel az alapszakasz vége előtt hárompontos hátrányban van a Winnipeg Jetsszel és kettővel a Calgary Flamesszel szemben, és már nem a saját kezében van a sorsa. A Jets Ondrej Pavelec shutoutjának köszönhetően 1–0-ra nyert a St. Louis Blues ellen.

A New York Rangers az újonc Kevin Hayes három pontjával (1+2) 4–2-re múlta felül a New Jersey Devilset. Alain Vigneault csapata 111. pontját gyűjtötte be az alapszakaszban, és ezzel elhódította az alapszakasz legjobbjának járó Elnöki kupát.

3. Chicago Blackhawks 80 36 12 6 26 226–184 102
4. Minnesota Wild 80 37 8 8 27 225–195 98
7. Arizona Coyotes 80 14 10 8 48 169–265 56
Főcsoportonként nyolc-nyolc együttes jut a rájátszásba, három-három hely garantált mindegyik divíziónak. Vastaggal szedve a rájátszásba már továbbjutott csapatok.