NFL: Roethlisberger győzelemmel búcsúzott a Heinz Fieldtől

R. B.R. B.
2022.01.04. 08:27
Ben Roethlisberger utoljára játszott a Heinz Fielden? (Fotó: Getty Images)
A tengerentúli profi amerikaifutball-bajnokság (NFL) 17. fordulójának hétfő esti mérkőzésén a Pittsburgh Steelers hazai pályán 26–14-re nyert a Cleveland Browns ellen.

Minden bizonnyal ez volt a 39 esztendős Ben Roethlisberger utolsó meccse Steelers-játékosként a legendás Heinz Fielden. A kétszeres Super Bowl-győztes irányítót 2004-ben az első körben draftolta a Pittsburgh. Big Bennek a mostani a 18. idénye a Steelersnél.

A hazaiak magabiztosan nyerték meg az összecsapást, a félidőben 10–0-ra vezettek, majd a negyedik negyedben 19–7 is volt az állás. Roethlisberger 123 yarddal, valamint egy-egy touchdownnal és eladott labdával zárt. A Steelers egyik legjobbja Najee Harris volt. Az újonc futó 188 futott yardot és egy hatpontost produkált.

A Pittsburgh mérlege 8–7–1-re módosult, így életben maradtak az esélyei a rájátszásra. A Cleveland Browns 7–9-cel áll.

A találkozó után Roethlisberger – akinek ez volt a 98. győztes meccse a Heinz Fielden – könnyeivel küzdve adott interjút a pályán.