NFL: Fitz hamarosan dobogón, csodás Saints-fordítás – 235-ödjére

2017.11.23. 15:23
A Raidersnek idén nem hozott szerencsét Mexikó (Fotó: usatoday.com)
Csütörtökön a hálaadásnapi triplával kezdetét veszi az NFL 12. fordulója – de gyorsan még felidézzük kicsit a 11. játékhét legérdekesebb eseményeit. Larry Fitzgerald hamarosan a dobogóra ér, Antonio Brown újabb csütörtöki triplázást hajtott végre, a Pats a harmadik nemzetközi meccsén is gálázott.

FITZ MÁR AZ 5., DE A DOBOGÓ IS LÁTÓTÁVOLSÁGBAN!
Larry Fitzgerald a Texans ellen sem pihent, kilenc elkapásból 91 yardot és egy TD-t szerzett. Karrierje során már 15 157 yardnál jár, amivel letaszította az örökranglista 5. helyéről Tony Gonzalezt (15127). Az újabb előzés(ek)re sem valószínű, hogy sokat kell várni: Isaac Bruce 51 (15208), Randy Moss 135 (15292) yarddal előzi meg. Fitz ezúttal Blaine Gabberttől kapta a labdákat, így már a 14. irányítótól kapott TD-passzt.

ÚJABB CSÜTÖRTÖKI TRIPLA ANTONIO BROWNTÓL
A Pittsburgh Steelers kiváló elkapója három TD-vel zárt a Titans elleni csütörtöki meccs során. Az előző idényben hálaadáskor szintén hármat hozott össze (a Colts ellen), az NFL történetében előtte csak Cloyce Box volt arra képes, hogy két csütörtöki meccsen is triplázzon (1950-ben és 1952-ben).

CSODÁS SAINTS-FORDÍTÁS – 235-ÖDJÉRE
A Saints nagyszerűen hajrázva nyolcadszor is nyert, így 8–2-re módosította a mérlegét. A New Orleans három perccel a vége előtt még 31–16-os hátrányban volt, végül hosszabbításban, 34–31-re győzött. A Saints sohasem nyert még olyan meccset, amelyen legalább 14 pontos hátrányban volt a negyedik negyedben – eddig egy döntetlen mellett 233 vereség volt a gárda mérlege. A 235. ilyen meccsen összejött az első ilyen siker.

AZ EAGLES ÁLLVA HAGYTA A DALLAST
A szünetben még 9–7-re a Cowboys vezetett, de 15 perc és egy másodperc alatt a Philadelphia négy TD-t szerzett, és 37–9-re nyert. A Dallas eddig csak egyszer, 1962-ben kapott ki legalább 20 ponttal félidei vezetést követően (20–14-ről 20–52 a St. Louis Cardinalsszal szemben), az elmúlt 25 évben pedig csak az Eagles nyert Dallasban legalább 28 ponttal – ezt viszont 2001 (36–3) és 2004 (49–21) után harmadszor tette meg.

32 ÉVE NEM LÁTOTT CHARGERS-PONTESŐ
A Los Angelesbe költöző Chargers 54–24-re kiütötte a Buffalót, legutóbb 1985-ben szerzett legalább ennyi pontot (akkor 54–44-re verte a Steelerst). A Billsben Nathan Peterman első alkalommal kezdett az NFL-ben, pocsékabb bemutatkozás rémálmaiban sem jöhetett volna elő: 14 passzkísérletéből ötször is a védőké lett a labda.

SZAVAZÁS

Ön szerint melyik csapat nyeri meg az NFL 2017-es idényét?

KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!

2003 ÓTA NEM VOLT ILYEN VÉDELEM
A Ravens 23–0-ra kiütötte a Packerst, így 5–5-re javította a mérlegét. A Baltimore a szezonban már harmadszor nullázott (–Bengals 20–0, –Dolphins 40–0), a 2003-as Patriots óta nem volt olyan csapat, amelynek egy szezonban összejött volna három ilyen meccs!

NEMZETKÖZI PATS-MECCS? KIÜTÉS!
Ez volt a harmadik New England-mérkőzés az Egyesült Államok területén kívül – és a harmadik kiütés. De még ez volt a legszorosabb! Tom Bradyék Londonban 35–7-re legyőzték a Buccaneerst (2009), majd 45–7-re a Ramst (45–7), most pedig Mexikóvárosban 33–8-ra a Raiderst.

VÁRATLAN INTERCEPTIONÖK
Az, hogy a Chiefs és a Giants meccsén volt interception nem meglepő. Az, hogy három játékos is dobott, már inkább, de az, hogy ezek közül egyik sem Eli Manning volt, az leginkább. Alex Smith mellett ugyanis a Giants-futó Shane Vereen és a Chiefs-tigh end Travis Kelce is dobott egy interceptiont. A Super Bowl-érában korábban csak egyszer fordult elő, hogy két nem irányító játékos is eladta a labdát: 1973-ban a Chargers elkapója, Ron Holliday és a Broncos rúgója, Jim Turner is dobott interceptiont.

NAGY SOROZATOK SZAKADTAK MEG HÉTFŐN
A Falcons nagy csatában legyőzte a Seahawkst, így a Seattle sorozatban 11 sikert követően maradt alul hétfő esti rangadón. Matt Ryan két TD-passzt adott a győzelem során, de csak 195 yardig jutott, ezzel pedig ligarekordot jelentő 64 meccs után ismét 200 alatt zárt. A leghosszabb aktív széria most Ben Roethlisbergeré: 15 meccses.

BÁTOR JÓSKA

A Steelers a Colts elleni bénázás után valóban magabiztosan elintézte a Titanst (40–17), a Raiders egy százassal túlhaladta a 320 yardos határt (420), más kérdés, hogy pontokban nyolcig jutott a Patriots ellen. Az alapszakaszban 10–5-ös Seahawks-előnnyel szemben a rájátszásban mindkétszer, így a legutóbbi idényben is nyerő Atlanta valóban győzött Seattle-ben (2/3, de igazából a Raiders szenvedése is ült).

A Drew Brees vezette Saints meccsenként szerzett 30.2 pontjával a harmadik legjobb a ligában, z előző idényben szenvedő Rams 30.3-as átlagával a második. Egymás ellen viszont maximum 51-ig jutnak! A yardokat tekintve továbbra sem ligaelit New Englanddel szemben a Dolphins nem jut 16 pontig.

TIPPELDE

Az előző fordulóban Bencsics Márk és Hercze Kristóf zárt a legjobban (12–2), ezzel utóbbi feljött holtversenyben a második helyre. Az élen Borbély László előnye maradt nyolc pont.