NBA: varázslatos hajrával nyert a Chicago a rájátszás nyitányán

2011.04.16. 21:50
Az alapszakaszt megnyerő Chicago Bulls 104–99-re győzött az Indiana Pacers ellen az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) idei rájátszásának első mérkőzésén.

A rájátszásba a leggyengébb mutatóval bekerülő Indiana nagyon megdolgoztatta a Bullst. A vendégek három és fél perccel a vége előtt még tíz ponttal vezettek (88–98), ám az eszelős hajrát kivágó Bulls onnantól 16–1-es szakaszt száguldott.

Az egyenlítés Derrick Rose duplájával sikerült, majd Kyle Korver triplája eredményezte a fordítást. Rose 39 pontot hintett, Luol Deng (18 pont, 10 lepattanó) és Joakim Noah (10, 11) dupla duplát ért el. A másik oldalon Danny Granger (24) és Tyler Hansbrough (22) szerezte a legtöbb pontot.

NBA
RÁJÁTSZÁS, 1. JÁTÉKNAP
Chicago Bulls–Indiana Pacers 104–99

Az állás: 1–0 a Chicago javára

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc következő mérkőzését magyar idő szerint keddre virradóra rendezik Chicagóban.