NBA: Nowitzki 50 000 felett, de a Mavs elszúrta még a nevét is… – videó

2018.02.06. 07:45
Húsz év nem volt elég, hogy megtanulják Dirk Nowitzki nevét?! (Fotó: AFP)
A Dallas Mavericks nem tudta győzelemmel emlékezetessé tenni Dirk Nowitzki különleges estéjét: a német klasszis hétfő este átlépte az 50 000 perces játékidőhatárt az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) alapszakaszában, de a Mavs nem bírta a hajrát – 104–101-re kikapott a Los Angeles Clippers vendégeként. És még az ünnepelt nevét is rosszul írták…

A dallasiak 4:42 perccel a befejezés előtt tíz ponttal vezettek (91–101), de többé nem találtak a gyűrűbe, és a hazaiak 13–0-s rohammal megfordították az állást.

Dirk Nowitzki, aki eddigi teljes NBA-karrierjét a Dallasban töltötte el, 12 ponttal és hat lepattanóval zárta a meccset – és mint azt néhányan hamar kiszúrták, a húsz éve a Dallasban játszó, csodás karriert befutó, 30 000 pont felett járó klasszisra olyan mezt adtak, amelyikre rosszul írták fel a nevét.

Nowitkzit csináltak belőle, és mint az alábbi felvételből kiderül, még az NBA TV szakértői sem hitték el, hogy ő ezt felvette…

A ROSSZUL FELIRATOZOTT MEZ

A 39 éves Dirk Nowitzki a hatodik olyan játékos az NBA-ben, aki legalább 50 000 percet töltött a parketten alapszakaszbeli mérkőzéseken; a többiek: Kareem Abdul-Jabbar, Karl Malone, Kevin Garnett, Jason Kidd és Elvin Hayes.

Abdul-Jabbar 57 446 perccel tartja a rekordot, Nowitzki az ötödik helyen áll – a kerek 50 000-nél megálló Hayest azonnal meg is előzte.