NBA: Klay Thompson szétdobta a Dallast, döntőben a Warriors – videók

V. Á.V. Á.
2022.05.27. 06:52
Klay Thompsonnak sült a keze a Mavs ellen (Fotó: Getty Images)
A Golden State Warriors 120–110-re legyőzte a Dallas Maverickset az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) magyar idő szerint péntek hajnali mérkőzésén, a Nyugati főcsoport döntőjében, így 4:1-re megnyerte a párharcot, s 2019 után újra nagydöntőt játszhat.

A két súlyos sérülés után két és fél évet követően idén januárban visszatért Klay Thompson 32 pontot dobott a Dallas ellen, ebből nyolc is hárompontos volt. A túloldalon – természetesen – Luka Doncic vitte a prímet, a szlovén klasszis 28 pontja mellett 9 lepattanót szedett, s hat gólpasszt adott.

DONCIC-VARÁZSLAT

A GSW a második negyedben támadásban fantasztikus teljesítményt nyújtott, 41 pontot szórt riválisának.

A párharcot ezzel a sikerrel 4:1-re nyerte a Warriors, s 2019 után újra döntőzhet. Ellenfele a Boston Celtics vagy a Miami Heat lesz.

Május 27.: Boston Celtics–Miami Heat
Május 29.: Miami Heat–Boston Celtics (ha szükséges)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3:2 a Boston Celtics javára.

Május 26.: Golden State Warriors–Dallas Mavericks 120–110
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4:1 a Golden State javára.