NBA: hiába Doncic remeklése, a GSW növelte az előnyét – videók

Cs. B.Cs. B.
2022.05.21. 07:42
Nagyot játszott Curry és Looney is (Fotó: Getty Images)
Hiába dominált az első félidőben az összesen 42 pontig jutó Luka Doncic, a Golden State Warriors fordított és hazai pályán is legyőzte a Dallas Maverickset az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) magyar idő szerint szombat hajnali mérkőzésén, ezzel összesítésben 2:0-ra alakította a Nyugati főcsoportdöntő állását.

A Dallas – főként – Luka Doncic ellenállhatatlan játékának (az első etapban már 18 pontnál járt, ami kettővel volt kevesebb, mint amennyit az első mérkőzésen összesen összehozott) köszönhetően behúzta az első két negyedet, ám a Golden State Stephen Curry vezérletével a félidő után megfordította a mérkőzést, így mindössze két győzelemre van az újabb nagydöntőjétől.

DONCIC ELSŐ FÉLIDEI REMEKLÉSE SEM VOLT ELÉG A DALLASNAK

A három triplát elsüllyesztő Curry összesen 32 ponttal és 8 lepattanóval zárt, de Kevon Looneyt is ki kell emelni, hiszen rájátszás-karriercsúcsot jelentő 21 ponttal, és 12 lepattanóval járult hozzá a GSW 126–117-es sikeréhez. A 42 pontig jutó Doncic is megtette a magáét, azonban ez sem volt elég csapata sikeréhez.

Május 25.: Miami Heat–Boston Celtics
Május 27.: Boston Celtics–Miami Heat (ha szükséges)
Május 29.: Miami Heat–Boston Celtics (ha szükséges)

Május 24.: Dallas Mavericks–Golden State Warriors
Május 26.: Golden State Warriors–Dallas Mavericks (ha szükséges)
Május 28.: Dallas Mavericks–Golden State Warriors (ha szükséges)
Május 30.: Golden State Warriors–Dallas Mavericks (ha szükséges)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2:0 a Golden State javára