NBA: Curryék nagy pofont kaptak Durantéktől

2022.12.22. 07:49
Kevin Duranték nagyon simán legyőzték a címvédő Golden State Warriorst (Fotó: Getty Images)
Rendkívül egyoldalú mérkőzésen győzte le 143–113-ra a címvédő Golden State Warriorst hazai pályán a Brooklyn Nets az észak-amerikai profi kosárlabdabajnokság (NBA) magyar idő szerinti csütörtöki játéknapján. A házigazda az első negyed után még „csak” 29 ponttal vezetett, melyet a nagyszünetre 40-re növelt Kevin Durant vezérletével, végül Steph Curryék még kozmetikázni sem igazán tudtak az eredményen és sima vereséget szenvedtek, a Nets pedig egymás után hetedik győzelmét könyvelhette el.

Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) 45 pontja és 14 lepattanója is kevés volt a Milwaukee Bucksnak Clevelandben, a Cavaliers ugyanis Donovan Mitchell és Darius Garland vezérletével így is 114–106-ra győzött, sorozatban ötödik sikerét elérve. Joel Embiid dupla duplával (22 pont, tíz lepattanó, hat assziszt) vette ki a részét a Philadelphia 76ers Detroit Pistons elleni 113–93-as sikeréből. Izgalmas végjátékot nyert meg az Atlanta Hawks vendégeként 110–108-ra a Chicago Bulls. A keleti második Boston Celtics sorozatban harmadik vereségét szenvedte el, hiszen ezúttal az Indiana Pacers idegenben nyert 117–112-re. Luka Doncic 29 pontja, kilenc lepattanója és tíz asszisztja győzelmet ért Minnesotában a Dallas Mavericksnek (104–99), Shai Gilgeous-Alexander pedig ismét vezére volt a Portland Trail Blazerst 101–98-ra legyőző Oklahoma City Thundernek. A Los Angeles Lakers Anthony Davis és Russell Westbrook hiányában és LeBron James 31 pontja, hat lepattanója és 11 asszissztja ellenére is sima, 134–120-as vereséget szenvedett a Sacramento Kings otthonában. A második Los Angeles-i csapat viszont simán győzött, a Clippers ugyanis 136–105-re verte a Charlotte Hornetset. Pascal Siakam vezette győzelemre a Toronto Raptorst a New York Knicks vendégeként. A kameruni kosárlabdázó karriercsúcsot jelentő 52 ponttal, kilenc lepattanóval és hét assziszttal vette ki a részét a Raptors 113–106-os sikeréből.

A MÉRKŐZÉSEKRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT RÉSZLETESEN!