Hosszabbítás döntött, a Suns nyerte a Jazz elleni csúcsrangadót

2021.04.08. 09:22
Kevin Durant győztes meccsen tért vissza a Brooklynba (Fotó: Getty Images)
A Dallas megégett Houstonban, a Boston javított a Knicks ellen, Kevin Durant jól tért vissza, sorozatban hetedszer is győzött a Denvet, Atlantában nyert a Grizzlies – ez történt hajnalban az NBA alapszakaszában.

Indiana Pacers–Minnesota Timberwolves 141–137

Tartalékosan is csillogott a Pacers. A Brogdon-Sabonis-Turner trió nélkül, fáradtan érkezett meg erre a mérkőzésre az Indiana, de mégis régen látott jó formát mutatott, legalábbis ami a támadójátékot illeti. A hazaiak már az első negyedben is jól mozogtak, gyorsan játszottak, szépen járatták a labdát, de igazán a másodikban lendültek bele, a cserék plusz lendületet tudtak adni: 42-25-re nyerték azt a játékrészt, Aaron Holiday pedig egymaga 14 pontot dobott ekkor. Az Indy ennek köszönhetően szezoncsúcsot jelentő 77 egységnél tartott a nagyszünetben, az előnye pedig már húsz felett mozgott, innentől ezt kellett menedzselni és bár a rohanós, sokpontos, védekezést maximum nyomokban tartalmazó összecsapáson nem volt biztos ez a fór, de végül sikerült megőrizniük. A hajrá szoros lett, de a záró etapban Justin Holiday bombázott be négy triplát, majd a meccs legjobbjaként teljesítő TJ McConnell (19 pont, 15 gólpassz) süllyesztett el egy kulcsfontosságú hármast 25 másodperccel a vége előtt, ezzel dőlt el a küzdelem. A végjátékban amúgy is McConnel volt a vezér és a fő playmaker, de mellette a két Holiday, LeVert, Sampson. McDermott és Bitadze is hozzátette a magáét - váratlanul jól néztek ki ebben a felállásban, úgyhogy fontos győzelmet arattak.

Védekezni ki fog? Chris Finch, a vendégek vezetőedzője szerint egyszerűen az volt a baj, hogy nem akartak védekezni, nem volt meg az elkötelezettség az iránt, hogy megállítsák ellenfelüket. A második félidő már jobban alakult, de ott is inkább csak túldobni akarták a Pacerst, Karl-Anthony Towns (32 pont, 12 lepattanó, 6 gólpassz) és Anthony Edwards (27 pont, 11/11 mezőnyből) vezetésével ezt meg is próbálták, a harmadik-negyedik negyedben összesen 81 (!) pontot tettek fel a táblára, de ez csak arra volt elég, hogy közelítsenek és egylabdássá tegyék a végjátékot. Viszont mivel megállítani ott sem tudták az Indianát, így McConnellék mindenre válaszolni tudtak és csak rajtuk múlt, hogy éppen kosarat szereznek-e a támadásukból, vagy sem - így nem nyerhetett a Minny, hiába került hozzá közel.

A Pacers legjobb dobói: A. Holiday 22/12, J. Holiday 21/15, McConnell 19/3
A Timberwolves legjobb dobói: Towns 32/6, Edwards 27/6, Rubio 17/3, Russell 17/6

Orlando Magic–Washington Wizards 116–131

Mo Bamba megvillant. A Magicnél a szezon további részére már nem maradt más feladat, mint a fiatalok fejlesztése, és a Wizards ellen közülük többen is biztató teljesítményt nyújtottak. A legeredményesebb játékosuk ugyan a veterán Terrence Ross (24 pont, 6 lepattanó) lett, de nem vette el a lehetőséget a fiatalabb társai elől sem. A harmadéves Mo Bamba pályafutása eddig nem úgy alakult, ahogy abban reménykedhettek Orlandóban, most viszont 19 pontos karriercsúcsot hintett 3/4 triplával megspékelve, a 4. negyedben az ő 12 pontjának is köszönhetően visszazárkóztak -4-ig, továbbá 8 lepattanót és 2 blokkot is jegyzett. Az előtte kezdő Wendell Carter Jr. (15 pont, 4 lepattanó) is jól dolgozott, míg a mezőnyposztokon a február 9-e óta először pályára lépő Cole Anthony (13 pont, 7 gólpassz), valamint a Denverből megszerzett R.J. Hampton (14 pont, 6 lepattanó) is mutatott a jövőre nézve biztató dolgokat. Az elmúlt meccseken jól játszó Chuma Okeke (6 pont, 3 lepattanó) ezúttal visszafogottabb volt, de összességében így is sok mindennek lehetett örülni a Magicnél a vereség ellenére is.

Minden klappolt a Wizardsnál. Azt követően, hogy az előző 5 meccsen nem tudott pályára lépni, Scott Brooks ismét számíthatott Bradley Bealre, aki kihagyása után semmi jelét nem mutatta a rozsdának, 11/19 jó dobással jutott el 26 pontig, amihez 5 gólpasszt is hozzátett. Nem egyedül róla szólt ez a meccs a Wizards oldalán, Russell Westbrook (23 pont, 14 lepattanó, 15 gólpassz) ugyanis ritkán látott hatékonysággal érte el a már-már megszokott tripla-dupláját, 8/11 mezőnykísérletét elsüllyesztette, közte 3/3 triplát, amit 4/4 büntetővel fejelt meg. Mellettük a kezdőből a 4/7 triplát bedobó Deni Avdija (16 pont, 5 lepattanó) is jól játszott, míg a padról Davis Bertans (22 pont) hozott 6/11 jó kinti dobást, a Wizards pedig szezoncsúcsot jelentő 19 triplát dobott 52,8%-kal. A palánk alatti jelenlétről Robin Lopez gondoskodott, aki 9/11-es mezőnyözéssel ért el 19 egységet, kívül-belül megtalálták a Magic védekezésének a gyengéit, miközben jó csapatkosárlabdát játszva 35 gólpasszt is szétosztottak egymás között. Noha ellenfelük még a 4. negyedben is egyszer meg tudta közelíteni őket, a 2. negyedtől kezdve kézben tartotta a meccset a Wizards, és összességében önbizalomnövelő győzelemmel készültek a Warriors elleni találkozójukra.

A Magic legjobb dobói: Ross 24/3, Bamba 19/9, Carter 15/3
A Wizards legjobb dobói: Beal 26/12, Westbrook 23/9, Bertans 22/18

Boston Celtics–New York Knicks 101–99

Rangadót nyert a Celtics. A mérkőzés előtt mindkét csapat 25-26-os mérleggel állt a keleti konferenciában a 7. és a 8. pozíciókat elfoglalva, és ennek megfelelően végig szorosan alakult az összecsapásuk, ahol egyik csapat sem tudott 7 pontnál nagyobb előnyt kialakítani. A Celticsnél nem játszott Kemba Walker és Evan Fournier sem, de azt követően, hogy egy nappal korábban visszafogott teljesítményt nyújtottak mindketten, Jaylen Brown (32 pont, 10 lepattanó) és Jayson Tatum (25 pont, 10 lepattanó, 5 gólpassz) is megrázta magát, bár utóbbi 8 labdát elszórt. A 4. negyedben mégsem ők léptek elő, hanem az ekkor 14 pontot szóró Marcus Smart (17 pont, 9 gólpassz), aki 5 ponttal vette ki a részét abból a 7-0-s futásból, amivel hosszú percek után ismét átvette a vezetést a hazai csapat, majd 36 másodperccel a vége előtt bebombázott egy triplát (96-93), ami után már nem adta ki a vezetést a kezéből a Celtics. Magabiztosan nyerték a lepattanózást, amihez Robert Williams III (6 pont, 10 lepattanó) és Tristan Thompson (7 pont, 8 lepattanó, 3 blokk) is hozzátette a magáét, így az összességében több lábon álló csapat nyert.

A végén a Knicks hibázott többet. Az első 47 perc alapján hasonló esélyekkel indult a győzelemért a Knicks is, és a 48,5%-kal bebombázott 16 triplának, valamint a 6-tal kevesebb eladott labdának köszönhetően bizakodhattak, ráadásul ketten is szállították a pontokat. Miután 96-93-nál ismét hátrányba kerültek, Alec Burks (8 pont, 8 lepattanó) hibázta el az egyenlítőnek szánt triplát, majd azt követően, hogy a túloldalon Brown csak 1/2 büntetőt süllyesztett el, ismét ő próbálkozhatott, de kétpontos kísérletét Brown blokkolta, amivel végleg elszállt a Knicks esélye, és aminek köszönhetően Burks 2/9-es mezőnymutatóval zárt. A 4. negyedben egyetlen kosarát leszámítva Julius Randle (22 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz, 3 labdaszerzés) sem villogott már, nem úgy RJ Barrett, aki a kezébe vette a dolgokat, és 4/5 jó dobással, közte 3/3 triplával szórt be 11 pontot ekkor, és az egész meccs alatt is 10/14 mezőnykísérletből, azon belül 6/6 triplából jutott 29 pontig. A fontos dobások mégis Burksnek jutottak, ugyanakkor azt is érdemes kiemelni, hogy senki sem tudott igazán felnőni Barrett és Randle mellé, rajtuk kívül egyedül Derrick Rose (11 pont) ért el kétszámjegyű termést. Ezzel a vereséggel lépéshátrányba kerültek riválisukkal szemben, legközelebb a Grizzlies ellen próbálhatnak meg javítani.

A Celtics legjobb dobói: Brown 32/15, Tatum 25/9, Smart 17/9
A Knicks legjobb dobói: Barrett 29/18, Randle 22/6, Rose 11/3

Brooklyn Nets–New Orleans Pelicans 139–111

Durant jól tért vissza, könnyedén nyert a Nets. 23 kihagyott mérkőzés után léphetett újra pályára Kevin Durant, a Brooklyn sztárja, akit egyelőre csak a padról hozott Steve Nash és alig 19 percet játszott: ez idő alatt viszont úgy szórt 17 pontot, hogy 5/5 mezőnykísérletét és 5/5 büntetőjét küldte a gyűrűbe, a 7 lepattanója és az 5 gólpassza is remekül mutat, egyedül a 6 eladott labda jelzett némi rozsdát. Összességében az ő könnyedsége jellemezte az egész csapat játékát is, a 43-26-ra megnyert második negyed után nem forgott veszélyben a hazaiak győzelme, Kyrie Irving (24 pont, 6 gólpassz, 4/6 tripla), vagy LaMarcus Aldridge (22 pont, 8/12 mezőnyből, 23 perc) is nagyon hatékonyan dolgozott, kollektíven pedig 55,4%-kal dobtak mezőnyből és 46%-kal süllyesztettek el 19 darab hármast, hogy a 37 gólpasszról ne is beszéljünk. Nagyon simán nyerték meg ezt a mérkőzést Greenék, akiknél csak Irving lépte túl a 26 perces határt, bőven lehetett pihenni, így is vezettek már 38 ponttal, mielőtt a végén ezen valamennyit kozmetikázott a New Orleans. Ezúttal James Hardenre sem volt szükségük, így hozták a kötelezőt, most pedig kicsit pihenhetnek, mielőtt fogadják a Lakerst.

Nem tudott hozzászólni a Pelicans. Stan Van Gundy, a vendégek vezetőedzője úgy fogalmazott, hogy a játék minden elemében dominálta őket a Brooklyn, a védekezésüket pedig egyszerűen abszurdnak nevezte, úgy érezte, mintha a játékosok nem tudnának eljutni a triplavonalig, a Nets pedig "fél kézzel" lerendezte őket. A túloldalon hiába volt ott Zion Williamson, most sorozatban 25 mérkőzés után először nem jött neki össze a 20 pont és az 50%-os mezőnymutató, ő is teljesen elveszett Griffinék ellen, ráadásul a csapatszinten bedobott 6/27 tripla sem segítette az ügyüket. Ezúttal minimális esélyük sem volt a sikerre, úgyhogy jelenleg két meccsre vannak a playintől, következőleg pedig a Sixersszel találkoznak.

A Nets legjobb dobói: Irving 24/12, Aldridge 22/6, Durant 17/6
A Pelicans legjobb dobói: Bledsoe 26/6, Williamson 16, Ball 15/3

Atlanta Hawks–Memphis Grizzlies 113–131

A harmadik negyedben döntött a Memphis.
Lassabban kezdték a meccset a vendégek, elvesztették az első játékrészt, aztán a másodikban már elkapták a fonalat, dobtak 38 pontot és fordítottak, de igazán a harmadikban érték el a maximális fordulatszámot. A Grizzliesnél ekkor a 30 pontos szezoncsúccsal záró Grayson Allen 17, a 19-7-7-et hozó Ja Morant pedig 14 egységet jegyzett, ketten együtt is bőven túldobták az Atlantát és csapatszinten 43-23-ra nyerték meg ezt a játékrészt - innentől nem volt miről beszélni, a húsz pont feletti előnyüket könnyedén beosztották a végéig. A parádézó Allen-Morant páros mellett megint óriási fegyver volt a palánk alatt Jonas Valanciunas, aki az egész atlantai védekezést sakkban tartotta és összességében 54%-os mezőnymutatóval, 42,5%-os triplázással, valamint 30 gólpasszal vonulhattak le a parkettről. Taylor Jenkins vezetőedző szerint az a harmadik negyed egy egészen új szint volt sebességben és akaratban, büszke a játékosaira, ezzel a sikerrel pedig leszakították magukról a Spurst és stabilizálták a nyugati nyolcadik helyüket.

Nem bírta el a hiányzókat a Hawks. A hazaiaknál John Collins és De'Andre Hunter után Danilo Gallinari és Clint Capela is kihagyni kényszerült ezt az összecsapást, így négy meghatározó játékosuk hiányzott, ráadásul éppen a frontcourtjuk ürült ki a két kezdő magas és a cserenégyes nélkül. Ez nem sok jót ígért Valanciunas ellen, a kezdőben Solomon Hill, illetve az újonc Onyeka Okongwu próbált helytállni több-kevesebb sikerrel, de csapatszinten az első negyed után már egyáltalán nem működött a védekezésük, ebben a felállásban pedig nem nyerhettek meg egy dobópárbajt. Bogdan Bogdanovics (24 pont, 4/8 tripla) és Trae Young (14 pont 17 dobásból, 11 gólpassz) próbálkozott, de ők sem tudták megállítani a memphisi rohamokat, így sorozatban négy győzelem után vereséget szenvedtek.

A Hawks legjobb dobói: Bogdanovics 24/12, Young 14, Okongwu 13, Huerter 13/3, Williams 13/3
A Grizzlies legjobb dobói: Allen 30/9, Morant 19/6, Valanciunas 19/3

Houston Rockets–Dallas Mavericks 102–93

Nagy győzelem a Houstontól. Váratlanul jól védekezett ezen a mérkőzésen a Rockets, a hazaiak nagyon kapartak és energiában, akaratban egészen más szinten voltak, mint az enervált Dallas, ennek köszönhetően pedig szinte végig Stephen Silas csapata vezetett. A 13 pontos fórjukat aztán a záró etapban leadták és úgy tűnt, hogy kárba veszhet az egész meccses munkájuk, amikor 89-89-nél utolérte őket a Mavs, de itt megrázták magukat, a négy mérkőzés után parádés játékkal (31 pont, 7 gólpassz, 4 labdaszerzés) visszatérő John Wall előbb elsüllyesztett egy duplát, aztán összehozott egy 2+1-et, majd a 14 pontos Kevin Porter Jr. osztott ki egy blokkot és zsákolt egyet, ezekkel a játékokkal pedig ismét ők kerültek fölénybe. Onnantól már nem is rontották el az estét és bár nem dobtak igazán jól, de nagyon koncentrált és fegyelmezett játékkal arattak bravúrgyőzelmet - Silas szerint jó volt látni, hogy a játékosai élvezték is, amit csinálnak, mert sok mindenen mentek keresztül ebben a szezonban és megérdemlik a sikert.

Csúnya betli a Dallastól. A jó formában lévő vendégeknek természetesen kötelező lett volna megverni az állami riválist, hiszen a Rockets jelenleg a liga egyik leggyengébb csapatának számít, de érthetetlenül gyengén játszottak elöl-hátul és szinte végig hátrányban voltak. Luka Doncic nagyon nem találta a dobását (23 pontig jutott 9/26 mezőnykísérlettel), Josh Richardson 0/9-cel, Nicolo Melli 0/3-mal jelentkezett mezőnyből és hiába játszhatott Kristaps Porzingis is, csapatként csak 38%-os mezőnymutatóval és 25,6%-os triplázással zártak, végigerőlködték ezt az estét. A hajrában így is volt esélyük nyerni, mert a negyedik negyedben visszajöttek a tíz pont feletti hátrányukból, de 89-89 után megint sorozatban négy dobást hibáztak el, közben pedig a Rockets kilenc pontot szerzett, így ezúttal el kellett fogadniuk ezt a kínos vereséget.

A Rockets legjobb dobói: Wall 31/12, Wood 22/15, Porter Jr. 14/6
A Mavericks legjobb dobói: Doncic 23/3, Porzingis 23/6, Hardaway Jr. 18/9

Oklahoma City Thunder–Charlotte Hornets 102–113

Akarta ezt a győzelmet a Charlotte.
A Hayward-Ball-Monk trió nélkül meglehetősen tartalékosan tudott csak felállni a Hornets, de Terry Rozier és Miles Bridges mellett most olyanok léptek elő, mint például Jalen McDaniels, aki karriercsúcsot jelentő 21 ponttal, 9/14 jó dobással, 3/6 triplával és 6 lepattanóval vétette észre magát. Főleg a második félidőben ficánkolt, ott abszolút pótolni tudta Haywardot, a Charlotte pedig a mérkőzés nagyobb részében vezetni tudott, főleg a benti játékának köszönhetően: a vendégek 50-40-re nyertek a festékből és 22-4-re a második esélyből szerzett pontok tekintetében, különösen utóbbi jelentett komoly különbséget. Ha nem is brillíroztak, de érezhető volt, hogy nagyon akarják ezt a győzelmet, sokat tettek érte, igyekeztek agresszíven védekezni, elöl pedig a jó döntéseket meghozni, ami végül elégnek bizonyult a sikerhez - persze az OKC-t megverni kötelező volt számukra, de a legutóbbi teljesítményük és a hiányzóik miatt így is értékes, hogy ezt meg tudták tenni.

Most volt fantázia a Thunderben. Az utóbbi meccsek vállalhatatlan szenvedése és kiütéses vereségei után ezúttal nem omlottak össze a hazaiak, sőt, a gyengébb kezdés után a második negyedben a vezetést is átvették és végig látótávolságon belül tudtak maradni ellenfelükhöz képest. Ehhez nagyon kellett az, hogy Aleksej Pokusevski karriercsúcsot jelentő 25 ponttal és Thunder-újoncrekordnak számító hét triplával jelentkezzen, illetve hogy mellette Theo Maledon is beszórjon 25 pontot - ők ketten próbálták húzni a csapatot és az elmúlt időszakhoz képest ez mindenképpen sikerült is. A győzelem végül nem jött össze, a festékben nem tudtak elég határozottak lenni, ráadásul Pokusevski a végén ki is vált egy csípősérüléssel, de legalább javultak és elmondhatják, hogy a fiatalok nem "edzőmeccsen", hanem érdemi NBA-találkozón gyakorolhattak.

A Thunder legjobb dobói: Maledon 25/9, Pokusevski 25/21, Hoard 13
A Hornets legjobb dobói: McDaniels 21/9, Rozier 17/9, Bridges 16/6

Denver Nuggets–San Antonio Spurs 106–96

Tovább robog a Denver. Sorozatban hetedik győzelmét húzta be a Nuggets annak ellenére, hogy Jamal Murray ezúttal sem állt rendelkezésre és hogy back-to-backet játszott a csapat - ráadásul még az első félidőben elvesztették a vezetőedzőt, Michael Malone-t is, akit heves reklamálásért kiállítottak. A harmadik negyedben ráadásul jött egy komolyabb hullámvölgy is a hazaiak számára, a négypontos előnyük után egy 4-18-as etapba csúsztak bele, már tíz ponttal égtek, amikor sikerült rendezni a soraikat és onnantól már domináltak: egy gyors 11-0-val visszavették a vezetést és összességében egy 23-6-os rohanással zárták a játékrészt. A negyedik negyedben aztán nem vettek már vissza, hanem tovább emeltek a tempón és egy 15-3-mal gyakorlatilag eldöntötték a küzdelmet - innentől a kezükben volt a győzelem, sőt, nem egészen négy perccel a vége előtt 103-83-nál a közte húsz is meglett. A hátralévő időben már csak az óra lepörgetésével foglalkozott a gárda, de így sem volt kérdéses a győzelme, Nikola Jokics (25 pont, 9 lepattanó, 10 gólpassz) és Michael Porter Jr. (18 pont 50%-kal, 10 lepattanó) vezetésével ezt is kipipálták - a felek holnap este újra találkoznak, kíváncsian várjuk, hogy mi változik.

Továbbra is gyengén dob a Spurs.
Gregg Popovich már többször is kiemelte a San Antonio pocsék triplázását, de ezen egyelőre nem sikerült változtatni, most is csak 6/24 hármast tudtak elsüllyeszteni, így egyszerűen nem volt meg bennük a kellő tűzerő - ráadásul az elmúlt időszakban széteső védekezés sem működött, amikor kellett volna, az egy-két jó időszakot leszámítva nem tudták megfogni a Denvert. Egyénileg sem jöttek náluk az extrák, az utolsó másfél negyedben pedig teljesen esélytelennek bizonyultak, ott nagyon nagy volt a különbség a Nuggets javára - nehéz mit írni a texasiakról, az utóbbi 11 meccsük során ez volt a kilencedik vereségük, nagyon nem jó irányba haladnak.

A Nuggets legjobb dobói: Jokics 25, Porter Jr. 18/3, Barton 14/6
A Spurs legjobb dobói: White 18/3, Murray 18/6, DeRozan 14

Phoenix Suns–Utah Jazz 117–113 – hosszabbítás után

Túlórában nyerte meg a Suns. A mérkőzés nagy részében a hazaiak voltak felül, nagyobb energiával, agresszívebben játszottak és bár nem dobtak jól (45% mezőnyből, 32% tripla), de jó védekezéssel és kiemelkedő lepattanózással így is előrébb jártak. A lecsorgók csatáját végül 61-45-re nyerték meg, a támadópattanók aránya 16-7 volt a javukra, ami Rudy Gobert és a Jazz ellen mindig nagy szó, a végjátékban pedig találtak megoldást arra, hogy nyerjenek. A rendes játékidő végén ez még nem jött össze, a Utah addigra teljességgel kiegyenlítette a játékot és bár a hajrában Crowder, Paul és Ayton is megvillant, de az utolsó szó Donovan Mitchellé lett, aki egy triplával hosszabbításra küldte a feleket. Ott viszont a Phoenix egy 5-0-val nyitott és onnantól már végig vezetett, a 35 pontos Devin Booker több clutch tempót is a gyűrűbe küldött, majd egy perccel az órán Chris Paul süllyesztett el egy lélekölő triplát - itt még azért kellett izgulni, oda-vissza jöttek a hibák, de a veterán irányító végül két büntetővel lezárta a meccset. Ő 29 ponttal és 9 gólpasszal mehetett zuhanyozni, a sokat hibázó (13/31 mezőnyből, 0/6 tripla) Booker mellett pedig még Deandre Aytonról is szólnunk kell, aki 18 pontja mellett 7 támadópattanót húzott le, védekezésben pedig két labdaszerzéssel és három blokkal tolta meg a szekeret. A nagyszerű csapatteljesítmény ezúttal elég volt a megnyert csúcsrangadóhoz a liga két legjobb együttese között, így a Suns sorozatban hetedik sikerével másfél meccsre csökkentette a hátrányát a Jazz-zel szemben.

Hullámzó volt a Utah. A vendégek rögtön pocsékul kezdtek és öt perc alatt csak egyetlen mezőnykosarat dobtak, így azonnal 13-2-es hátrányba kerültek, aztán felszívták magukat és az első negyed végén már ők vezettek egy ponttal. A második játékrészben megint gondjaik voltak, tizenegy egységnyi hátrányt szedtek össze a nagyszünetig, hogy aztán a harmadik negyedben ismét felvegyék a kesztyűt, ledolgozzák a különbséget és újfent ők kerüljenek minimális előnybe. A záró etap már szorosan alakult, de a végén úgy tűnt, hogy révbe ér a Suns, amikor kulcsdobásokkal megmentette magát a Jazz, majd a hosszabbítást ismét gyengén kezdték, hogy utána feljavuljanak - ez viszont már késeinek bizonyult, nem tudtak ismét fordítani. Ugyan Donovan Mitchell 41 pontig jutott, de csak 16/35-öt dobott mezőnyből, Bookerhez hasonlóan nagy csapásszámmal, viszont mérsékelt hatékonysággal dolgozott és a Jazz csapatként csak 25%-kal triplázott, ami az idei formájukat elnézve jelentős alulteljesítés - ehhez jött a pocsék lepattanózás és a gyorsindításokból elszenvedett 21-10-es vereség, mindezeket összeadva az a meglepő, hogy csak túlórában kaptak ki. Sorozatban második vereségük után legközelebb a Portland ellen javíthatnak, azzal a meccsel egy ötös hazai szériát kezdenek meg.

A Suns legjobb dobói: Booker 35, Paul 29/9, Ayton 18
A Jazz legjobb dobói: Mitchell 41/12, Bogdanovic 20/3, Gobert 16